blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

ks. Wacław Faustmann   Dziś mija 53 rocznica śmierci ks. Wacława Faustmanna. Jak ważną rolę w życiu naszej społeczności w jej przed i powojennej historii, odegrał dawny proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Wacław Faustmann nie trzeba chyba przypominać. Każdy, kto choć raz zetknął się z opisem historii Kaźmierza z całą pewnością poznał tą postać.

Patriota, społecznik i nade wszystko miłośnik muzyki, dzięki któremu rozkwitała kultura wśród mieszkańców nie tylko Kaźmierza, ale i całej gminy.

Zasługi ks. Wacława dla lokalnej społeczności zostały uznane przez obecne władze samorządowe. Podczas sesji Rady Gminy Kaźmierz w dniu 23. 02. 2012 r. radni przyjęli uchwałę o nadaniu imienia ks. Wacława Faustmanna dla ulicy łączącej ul. Szamotulską z ul. Kościelną.

Z inicjatywą uhonorowania w ten sposób proboszcza społecznika wystąpili kaźmierscy gimnazjaliści.

ul. Wacława Faustmanna

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.