Darem niebios możemy bez wątpienia określić wspaniałą aurę, która dopisała 30 maja w czasie tegorocznej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas procesji eucharystycznej, która w tym roku przeszła ulicami ks. Faustmanna, Orzeszkowej, Reja, Jana Pawła II i Rynek wiernym cały czas towarzyszyło piękne słońce. Nie było, by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tego samego dnia w godzinach popołudniowych nad Kaźmierzem przeszły aż cztery burze, którym towarzyszyły ulewne deszcze. Na prośbę ks. proboszcza parafianie zbudowali ołtarze, które stanęły przy ul. Orzeszkowej (przy ośrodku zdrowia) u zbiegu ulic Reja i Gałczyńskiego na ul. Jana Pawła II i w Rynku. Msza św. koncelebrowana odprawiona została przy pierwszym z ołtarzy. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół, OSP Kaźmierz, OSP Radzyny, OSP Sokolniki Małe oraz poczty parafialne. Baldachim nieśli druhowie strażacy z obchodzącej przed kilkoma dniami Jubileusz 80-lecia swojego istnienia, OSP Radzyny. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci oraz druhny i druhowie strażacy z OSP Kaźmierz.