Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Goście z Europy

Utworzono: wtorek, 29, grudzień 2009

I zapoczątkowaliśmy tak długo oczekiwane wydarzenie jakim jest 32. Europejskie Spotkanie Młodych! Według planów ma wziąć w nim udział ponad 30 tysięcy osób. Przez najbliższe pięć dni jego uczestnicy będą się modlić i zarazem dzielić się będą swym doświadczeniem wiary, miłości i zaufania. Dodatkowo zwiedzać będą nasz piękny region. To doroczne spotkanie wpisało się już na stałe w kalendarz młodzieżowych imprez kościelnych i jednocześnie o charakterze ekumenicznym.

Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu młodych osób również dla naszej parafii stało się ono ważnym wydarzeniem, jakie na przełomie starego i nowego roku będziemy mogli wszyscy przeżywać. „Wiele narodów jedno miejsce” – taki napis wita uczestników tego Spotkania Młodych w Poznaniu i odnosi się on równocześnie do gości przybyłych do Kaźmierza i okolicznych wsi.

Kaźmierz - sala GOKKaźmierz - sala GOKKaźmierz - sala GOKKaźmierz - sala GOK

Od godzin wczesno przedpołudniowych 29 grudnia br z olbrzymią niecierpliwością czekaliśmy na naszych gości – mówi Kasia – współorganizatorka Kaźmierskiej części tych spotkań. W końcu są! Autokar zatrzymał się przy GOK-u. Po kolejnej godzinie dotarł drugi autobus z Poznania. Okazało się, że przyjechali nimi do nas młodzi ludzie z Ukrainy, Hiszpanii, Chorwacji, Holandii i Belgii. Oczywiście nie zabrakło naszych rodaków z kraju. Według wszelkich przewidywań to właśnie oni maja stanowić największy odsetek uczestników.

Kaźmierz - sala GOKKaźmierz - sala GOKKaźmierz - sala GOK

Goście zostali powitani przez naszych duszpasterzy oraz przez Parafialną Ekipę Przygotowań. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli rodzin, które udzieliły gościny oraz grona osób wspierających tę inicjatywę. Początek zdominowało ogłoszenie licznych komunikatów i wszelkich możliwych informacji, jakie są ważne by goście z Europy nie zagubili się gdzieś na Kaźmierskiej Ziemi. Rzeczowo i starannie zaprezentowane informacje zamienione zostały po krótce na serdeczne powitanie, a następnie poczęstowano podróżnych słodkim „co nieco” oraz ciepłymi napojami.

Kaźmierz - KościółKaźmierz - KościółKaźmierz - KościółKaźmierz - Kościół

Po chwili wytchnienia nastąpiła wzmożona praca. Przyszedł czas by wszystkich zakwaterować i przydzielić każdemu odpowiednią rodzinę. To był najtrudniejszy i jednocześnie najbardziej pracochłonny moment tej części dnia. Jednak dzięki wcześniejszemu dokładnemu przygotowaniu członkinie parafialnej ekipy sprawnie dokonały wszelkich formalności, przez co goście szybko mogli opuszczać salę GOK-u by znaleźć się u swych gospodarzy. Było to o tyle ważne, że większość z nich miał już za sobą wielogodzinną podróż i każda następna chwila była dla nich zbawienną, bowiem o godzinie 16.30 goście pojechali do Poznania, by tam na halach targowych spotkać się z innymi uczestnikami imprezy. Tu o godzinie dziewiętnastej nastąpiła wieczorna modlitwa i oficjalne rozpoczęcie tego wielkiego europejskiego wydarzenia. Wszystko miało miejsce w scenerii, jaka będzie towarzyszyć w ciągu najbliższych dni. Dzięki transmisji w radiu „Emaus” każdy, kto nie mógł porzucić swych obowiązków usłyszał w relacji na żywo, co się wydarzyło tego wieczoru w Poznaniu. Jednak każdego następnego dnia w godzinach przedpołudniowych można uczestniczyć w parafii w tych spotkaniach, a potem można się udać również samemu do stolicy wielkopolski, by tam wespół z innymi przeżywać jedność międzyludzką i duchową.

Poznań - teren MTPPoznań - teren MTPPoznań - teren MTP

foto R. Kaczmarek, Aleksandra Tomaszewska

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.