Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Spotkanie rodzin, które podejmą gości z Europy

Utworzono: niedziela, 13, grudzień 2009
Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Spotkanie rodzin, które udzielą gościny młodym europejczykom już za nami. Stało się to 6 grudnia w niedzielne i dżdżyste popołudnie. Każdy jednak, kto przybył przed oblicze „Kaźmierskiej Pani” z pewnością tryskał osobistym ciepłem i ... ciekawością, bowiem inaczej niż zwykle przebiegało to spotkanie w naszej świątyni.

 

Pomarańczowy kolor i światło świeczek, które rozpraszało nieuchronnie nadciągający zmrok. To wyróżniki, które od razu ujrzeć można było po wejściu do wnętrza kościoła. Z razu czuć było nieco inny nastrój, który dopełniał widok dostawionych kolejnych elementów dekoracji.

Matce Boskiej z Kaźmierza towarzyszył nowy wizerunek „Jezusa Ukrzyżowanego”, który tymczasowo został zainstalowany na czas modlitwy. Cisza, wszyscy czekają na kolejnych ludzi. Po krótkiej jednak chwili rozpoczęła się wspólna oracja. Też nieco inaczej odmawiana niż jak zazwyczaj jesteśmy nauczeni. Śpiew i modlitwa, śpiew i modlitwa i tak na przemian. To atrybut, który odróżnia te modły od innych. Wszystko zorganizowane zostało w duchu spotkań z Taizé po to, by mieszkańcy naszej parafii mogli dowiedzieć się czegoś więcej o czekającym nas wydarzeniu było nie było o randze międzynarodowej. Odczucie duchowej jedności, jaką „parafialna ekipa przygotowań” chciała wszystkim przekazać z pewnością miała sens. Na pewno przełamane zostały pewne stereotypy, które pokutują w tej kwestii. Każdy mógł osobiście doświadczyć, że nie trzeba się obawiać takich doznań. Kiedy już dobiegła końca wspólna modlitwa ksiądz Waldemar ostatecznie zakończył ją swym kapłańskim błogosławieństwem. Przyszedł czas porozmawiać o sprawach technicznych dotyczących XXXII ESM. Rozdano zainteresowanym specjalnie przygotowany na tę okazję informator oraz przekazano wiele pożytecznych informacji dotyczących gościny. Także swe świadectwo z uczestnictwa w poprzednich tego typu spotkaniach wygłosiły Ania i Magda. To dwie młode osoby mocno zaangażowane w ruch o duchowości z Taizé. Jednak ostateczny koniec tego spotkania nastąpił po wspólnym kilkukrotnym odśpiewaniu pieśni „Bleibet hier” – po polsku „Zostań tu”

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 „... Zostań tu i ze mną się módl, razem czuwajmy, razem czuwajmy..."

New l
Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.