Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

PARAFIALNA EKIPA PRZYGOTOWAŃ

Utworzono: czwartek, 10, grudzień 2009

  Kochani!

 Postaram się Wam krótko przybliżyć dotychczasowe poczynania naszej wspaniałej ekipy :) Wszystko zaczęło się od pamiętnego dnia, w którym z wizytą do Kaźmierza przyjechał Brat Urlich. Po jednej z Mszy Św. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące stworzenia zespołu, który zajmie się przygotowaniami u nas w parafii. Przyszło AŻ 12 osób…, z czego 3 postanowiły zacząć działać. Ogłosiliśmy kolejne spotkanie. 2 tygodnie później było nas już 6 zaangażowanych osób…i w takim oto gronie rozpoczęliśmy działanie na terenie naszej parafii i gminy. Obecnie mamy około 10 osób, które angażują się w przygotowania. I oczywiście jest z nami przez cały czas, nasz duchowy przewodnik – ks. Waldemar, który bardzo nam pomaga, (choć nie musi!). Księża powinni tylko czuwać nad nami, a nasz wikary czynnie włącza się w przygotowania, za co z serca dziękujemy!

Skoro mieliśmy już ludzi chętnych do pracy, jak zacząć coś takiego organizować??? Na szczęście nie byliśmy sami... i nadal nie jesteśmy! Przydzielono nam wolontariusza Joaquima. Pochodzący z samego serca Francji 24-latek przyjechał do Polski już pod koniec września, aby pomóc w przygotowaniach. Co prawda część  naszej ekipy była już (niektórzy nawet kilkakrotnie) na spotkaniach w innych miastach europejskich, ale bez niego chyba nie dalibyśmy rady. I tak… tydzień po tygodniu staramy się wspólnie ustalać wszystkie szczegóły. Jednocześnie, rozpoczęliśmy w naszej parafii modlitwy Taizé. Wspaniałe i wyjątkowe, które dotąd w Kaźmierzu się nie odbywały… medytacyjne śpiewy, czytanie Pisma Świętego, cisza i skupienie – tak chyba w skrócie można określić ich przebieg. Staramy się zawsze rozpoczynać właśnie taką modlitwą, aby później - z pomocą Ducha Świętego - było nam łatwiej działać.

Obecnie skład naszej Parafialnej Ekipy Przygotowań wygląda następująco:  

Ks. Waldemar Bączkowski – opiekun; zawsze w nas wierzy – nawet, kiedy stwierdzamy, że jest już beznadziejnie, nic się nie układa i że nie damy rady tego zorganizować, On przypomina nam, że powinniśmy prosić Boga o wsparcie i wtedy na pewno wszystko będzie dobrze (no i ma przecież 100% racji!)

MagdParafialna Ekipa Przygotowańalena Paluszak – nasza kochana, zabiegana Madzia… pomimo wielu trudności znajduje czas na spotkania. Jest najbardziej doświadczona (siedmiokrotnie brała udział w  Europejskich Spotkaniach Młodzieży). W ekipie oprócz bycia główną organizatorką, jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy związane z życiem parafii – techniczne i te powiązane z istniejącymi na naszym terenie organizacjami, grupami  itp.

Katarzyna Hartwich – „deklaracje, deklaracje, deklaracje…” – to jej działka! To ona je zbiera, sprawdza, dzwoni do Was, gdy pojawią się niejasności. Jednak najważniejsze zadania dopiero przed nią: dzień przyjazdu europejczyków. Każdemu dać adres gościny, wytłumaczyć gdzie jest kościół, szkoła itp.

Marta Dziamska – ojj…bez niej byłoby ciężko, bo to nasza grupowa tłumaczka. Joaquim (nasz wolontariusz) mówi słabo po polsku, więc Marta nas ratuje, gdy my zupełnie nie rozumiemy o czym on do nas mówi (nie zawsze związane jest to z barierą językową ;)). Jednocześnie – druga osoba odpowiedzialna za zakwaterowanie. Jej zadaniem jest wprowadzanie danych osób, które zdeklarowały się przyjąć pielgrzymów, na specjalną stronę internetową. I tak jak u Kasi: zamieszanie zacznie się dopiero 29 grudnia!

Maria Starosta – zakręcona, z tysiącem pomysłów na minutę… W ekipie odpowiedzialna za koordynowanie wszystkich ogłoszeń pojawiających się w naszej parafii. Obecnie poszukuje różnych sponsorów, którzy mogliby nas  wesprzeć (jest również moim słownikiem ortograficznym i czuwa nad składnią moich zdań). Była już kiedyś na ESM (w Budapeszcie), dlatego jest ważnym ogniwem naszego zespołu.

Joanna Jarząb – spokojna i skromna, ale zawsze obecna i chętna do pomocy. Tak jak Maria, jest odpowiedzialna za koordynację ogłoszeń. Zobowiązała się również do bycia naszym fotografem, więc to jej będziecie zawdzięczać większość zdjęć, które się tu pojawią.

Michalina Wiśniewska – to ona jest autorką tego cudownego, poprzedniego artykułu. Jej głos jest bardzo cenny, zwłaszcza w chórze (sopran!).

No i na koniec – Agnieszka Hartwich – czyli ja. Obecnie zajmuję się przede wszystkim prowadzeniem chóru. Może nie jestem rewelacyjnym pedagogiem, ale staram się jak mogę! Do moich zadań należy również organizowanie modlitw w parafii. No i jak widzicie – piszę artykuły na tej stronie internetowej.

  Współdziała z nami wiele innych osób, którym bardzo dziękujemy za pomoc, ale przypominamy jednocześnie, że cały czas czekamy na nowe osoby chętnie do współpracy! Bowiem ideą przygotowań do ESM jest stworzenie na naszym terenie Wspólnoty, która będzie trwała nie tylko do 2 stycznia, kiedy to zakończy się zlot w Poznaniu, ale i przez następne dni, tygodnie, miesiące… a nawet lata!

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.