"Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem." (Rut 1, 16). To cytat z Księgi Rut - jednej z ksiąg biblijnych wchodzących w skład Starego Testamentu. Jakże wymowne to słowa, ukazujące nam jak powinno wyglądać wspólne życie małżonków. Pary małżeńskie wypowiadając przed Bogiem słowa przysięgi małżeńskiej ("Ja ...... biorę Ciebie..... za żonę (męża) i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci"), biorą na siebie wielką odpowiedzialność. Sam Jezus Chrystus ustanowił nierozerwalność małżeństwa, a Kościół stał się tego prawa wiernym stróżem i nawet papież nie może tego prawa zmienić. Często spotykamy się z opinią, że niezmiernie trudne jest dotrzymanie przysięgi małżeńskiej, a wręcz niemożliwe bez Bożej pomocy.

W życiu bywają chwile, kiedy człowiek poddany zostaje wielu próbom. Często staje przed różnego rodzaju wyborami. Musi podejmować ważne decyzje. Wiele z tych prób staje się swoistym sprawdzianem naszego człowieczeństwa. Od wielu zdarzeń zależy nasze życie. Co innego jest samemu podejmować decyzje związane ze swoją przyszłością, a co innego jest podejmować decyzje wspólnie ze współmałżonkiem. Jak zachować się, aby nie ucierpiało na tym dobro rodziny? Na takie pytania z całą pewnością odpowiedzieć mogą pary z 50-letnim stażem małżeńskim. Krocząc wspólnie przez życie przeżywali chwile radości, ale dotykało ich też cierpienie, a to z powodu choroby któregoś z nich, a to w wyniku straty osób bliskich. Bywały chwile kiedy tylko dzięki wspólnemu wsparciu i dzięki opatrzności Bożej możliwe było wytrwanie w małżeńskiej przysiędze. Wdzięczni Bogu za pół wieku życia w wierności ze swoimi współmałżonkami, tegoroczni Złoci Jubilaci uczestniczyli we Mszy św. odprawionej w ich intencji 16 października 2011 r. Podczas Eucharystii odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali Boże błogosławieństwo na dalsze lata swojej wspólnej drogi. Tradycją w naszej parafii jest też obdarowywanie jubilatów krzyżykami.