blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

zlobek   Kończący się okres Bożego Narodzenia przypomina nam, co należy robić, aby być siewcą Dobrego Słowa. Poprzez chęć śpiewania kolęd (i nie tylko) możemy również uczestniczyć w dziele ewangelizacji. Takie właśnie przesłanie towarzyszy już od kilkunastu lat siostrom Urszulankom, które w swej kaplicy organizują koncerty kolęd. Odbywają się one zawsze w jedną ze styczniowych niedziel. Uczestniczyć w tym dziele mogą wszystkie chętne osoby. Wszakże śpiew łagodzi obyczaje i dodaje nowego ducha człowiekowi podczas jego ziemskiego bytowania.

 Tegoroczny koncert odbył się dzisiejszej niedzieli po mszy o godzinie 10-ej. Z powodów epidemii grypy kilkoro dzieci nie mogło uczestniczyć w kolędowaniu, ale pozostali koledzy i koleżanki godnie ich zastąpili. W tegorocznym kolędowaniu wprowadzono nowinkę. Było nią zastosowanie montażu słowno-muzycznego, na który składały się wiersze o Bożym Narodzeniu i oczywiście kolędy.

Widzowie oklaskiwali małych wykonawców i jednocześnie sami śpiewali pieśni pomagając tym samym małym artystom w przezwyciężeniu tremy. Nie każdy przecież ma odwagę, aby wziąć mikrofon do ręki i cokolwiek powiedzieć a co dopiero zaśpiewać. Tym bardziej tym odważnym należą się wielkie słowa pochwały i podziękowania za ich wysiłek, co zresztą odzwierciedliło się w oklaskach, jakie otrzymali od publiczności.

Na samo zakończenie tego koncertu mali artyści otrzymali od sołtysów z okolicznych wsi słodkości oraz mogli „wyłowić” z wielkiego wora nagrodę niespodziankę. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji tego koncertu.

Copyright © 2022, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.