blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek/Jerzy Oses

W miniony czwartek 2 kwietnia mieszkańcy naszej parafii po raz kolejny potwierdzili, jak bardzo miłowali zmarłego przed czterema laty papieża Jana Pawła II. Czwarta rocznica śmierci naszego wielkiego rodaka była okazją do tego, aby wspomnieć o polskim Papieżu.

W naszej parafii zorganizowano spotkanie modlitewne pod pomnikiem Jana Pawła II, któremu przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Musiał. Parafianie przychodząc na spotkanie przynosili ze sobą znicze.

W sumie zebrało się około 200 osób. Dokładnie o 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski, następnie różaniec i śpiew pieśni maryjnych. O godzinie 21.37 rozległo się bicie dzwonów. W tym momencie pod pomnikiem kwiaty i znicze złożyli kaźmierscy harcerze, którzy na kilka minut wystawili wartę honorową.

Kiedy umilkły dzwony wszyscy zebrani odśpiewali ulubioną pieśń papieża „Barka”. Sporo zniczy zapłonęło również przy budynkach na ul. Jana Pawła II. W ten sposób mieszkańcy tej ulicy oddali cześć swojemu patronowi.

 

W Sokolnikach Wielkich natomiast w godzinach przedpołudniowych dzieci przedszkolne i uczniowie Szkoły Podstawowej zorganizowali krótkie okolicznościowe wspomnienia o papieżu.. Dzieci w skupieniu najpierw wysłuchały wiersza, a później wszyscy razem zaśpiewali ‘Barkę”. Następnie cała społeczność szkolna przemaszerowała pod Krzyż, gdzie złożone zostały „znicze pamięci”.

 

W godzinach popołudniowych w kaplicy św. Urszuli została odprawiona okolicznościowa msza święta w intencji o beatyfikację Jana Pawła II. Wieczorem natomiast w godzinie Apelu Jasnogórskiego mieszkańcy zebrali się również pod Krzyżem, gdzie wspólnie modlono się i śpiewano ulubione pieśni Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

Copyright © 2022, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.