W „Niedzielę Palmową” 28 marca 2010 r. swoją posługę jako kapelan Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich rozpoczął kolejny kapłan ze zgromadzenia Zmartwychwstańców, ojciec Zdzisław Korcz. Ojciec Zdzisław decyzją swoich przełożonych zastąpił na tym stanowisku przedwcześnie zmarłego o. Antoniego Chabraszewskiego. Nowego kapelana w imieniu mieszkańców powitała delegacja złożona z sołtysów z okolicznych wsi. Przedstawiciele sołectw wręczając bukiety kwiatów życzyli kapłanowi owocnej pracy duszpasterskiej na Kaźmierskiej Ziemi. Ksiądz Zdzisław, z pochodzenia poznaniak przybył do Sokolnik z Kaszub, gdzie ostatnio posługiwał. W czasie okupacji wraz z rodziną zamieszkał w Smochowicach i tam spędził swe dzieciństwo.

W tamtejszym kościele służył jako ministrant i na tyle zapadło mu to w sercu, że w dalszym swym życiu podjął się najpierw nauki, a potem pracy jako zakonnik oczywiście Zmartwychwstaniec. W kapłańskim stanie służy już ponad pięćdziesiąt lat. Ten piękny okrągły jubileusz świętował w ubiegłym roku. Jak sam zdradził przedstawiając się podczas odprawianej przez siebie mszy miał już okazję posługiwać jako kapelan, ale u sióstr Zmartwychwstanek. Tym razem cieszy się, że może być tu w Sokolnikach Wielkich u sióstr Urszulanek tak bardzo uśmiechniętych i zarażających tym uśmiechem innych. Ksiądz Zdzisław miał już okazję być w Sokolnikach przed wielu, wielu laty jeszcze w czasie, gdy wierni uczęszczali do poprzedniej tzw. starej kaplicy. Wówczas to przybył on tu na zaproszenie ówczesnego kapelana księdza Juliana Kalbarczyka, który polecił mu przygotować i wygłosić rekolekcje. Dziś można by powiedzieć, że historia zatoczyła koło i ponownie przyszło ojcu Zdzisławowi stanąć na tym kawałku ziemi, choć w innej roli i na znacznie dłuższy okres czasu. Życzymy zatem wielu sukcesów ojcu Zdzisławowi, któremu jako kolejnemu kapłanowi przyszło posługiwać w naszej parafii.

Foto H. Kaczmarek