5 grudnia 2010 r. o godz. 14.00 grupa pielgrzymów z Kaźmierza wraz z proboszczem ks. Krzysztofem stanęła przed obliczem Maryi w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Celem pielgrzymki do Częstochowy było zawierzenie kaźmierskiej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Aktu Zawierzenia dokonał ks. Krzysztof Musiał w asyście biskupa Kazimierza Górnego. Wraz z wracającymi pielgrzymami do Kaźmierza przyjechał pamiątkowy Ryngraf (duży medalion) z wizerunkiem Maryi i napisem TOTUS TUUS REGINA POLONIAE. Dnia 1 stycznia (niedziela) tego roku, w naszej świątyni, podczas każdej mszy świętej mieliśmy okazję do osobistego zawierzenia Maryi siebie i swoich rodzin.

Tego dnia rozpoczęła się również peregrynacja, czyli pielgrzymka wspomnianego Ryngrafu po domach naszej parafii. Jako pierwsi przyjęli go mieszkańcy ul. Sienkiewicza. Wraz z nim pielgrzymuje kopia aktu zawierzenia. Każdy parafianin czy rodzina mogą zatem jeszcze raz osobiście w gronie rodzinnym oddać się pod opiekę Matki Boskiej. Ryngraf w każdej rodzinie zatrzymuje się na całą dobę. Zachęcamy do przyjęcia go w swoich mieszkaniach.

foto Tadeusz Siłacz