W niedzielę 20 września 15 par obchodziło uroczyście Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość od kilku lat ma charakter gminno-parafialny i tak, jak co roku rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Podczas mszy, w której uczestniczyli ks. Tadeusz Murawski proboszcz parafii w Ceradzu Kościelnym i wikariusz parafii kaźmierskiej ks. Waldemar Bączkowski, dostojni Jubilaci obdarowani zostali pamiątkowymi krzyżami. W homilii ks. Krzysztof zwrócił uwagę na coraz częstsze zjawisko życia na tzw. kocią łapę, kiedy to pary pomimo braku jakichkolwiek przeszkód do zawarcia sakramentalnego związku decydują się na życie bez Bożego błogosławieństwa.

Dlatego autentycznym wzorem dla współczesnych młodych par powinni być ich rodzice czy dziadkowie, którzy w zgodnym i wiernym związku przetrwali pół wieku. Zapewne w ich życiu bywały chwile tzw. kryzysów być może były i „ciche dni”, czy też oznaki zwątpienia; jednak żyjąc w zgodzie z własnym sumieniem i będąc wiernym swojej przysiędze złożonej wobec Boga zdołali pokonać wszelkie trudności. Na zakończenie Eucharystii Jubilaci przyjęli Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia. Po uroczystości religijnej Złoci Jubilaci udali się na zaproszenie władz gminnych do sali Gminnego Ośrodka Kultury. Tam z rąk wójta Gminy Kaźmierz dr Wiesława Włodarczaka otrzymali medale nadane przez Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego, kwiaty i prezenty. W uroczystości udział wzięli członkowie rodzin i sołtysi wsi, z których pochodzą małżonkowie. Przy słodkim poczęstunku goście wysłuchali koncertu zespołu „Kaźmierzanka” i wpisali się do Księgi Pamiątkowej.