We wtorek 8 września w Kościele katolickim obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny patronki kaźmierskiej parafii. Nasze główne uroczystości odpustowe obchodziliśmy w minioną niedzielę 6 września o godz. 12.15. Mszę świętą w intencji parafian podczas uroczystej sumy odpustowej odprawił dziekan szamotulski ks. kan. Zdzisław Błaszczyk. W swoim kazaniu ks. dziekan zwrócił szczególną uwagę na nasz obowiązek stawania w obronie życia. Podczas uroczystości śpiewał kaźmierski chór „Moniuszko”. Na to nasze lokalne święto w celu oddania czci Kaźmierskiej Madonnie przybyła liczna grupa kapłanów z okolicznych parafii.

Po uroczystej mszy św. wierni uczestniczyli w procesji wokół kościoła, a na jej zakończenie odśpiewali pieśń „Boże Coś Polskę”. Na zakończenie dodam, iż tego dnia 6 września podczas wszystkich mszy podawana była informacja o pożegnaniu naszego organisty Bartłomieja Dolaty. Bartek wcześniej gorliwy ministrant, grę na organach podczas mszy św. w naszym kościele zaczął w maju 2005 roku. Przez te ponad 4 lata zdążyliśmy się już przyzwyczaić do Jego muzyki i śpiewu. Od dnia 13 września 2009 r. Bartłomiej rozpoczyna naukę w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Życzymy mu wytrwania w Jego kapłańskim powołaniu.