blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

Jerzy Oses

Wychodząc na przeciw temu, do czego namawiał zmarły przed trzema laty papież Jan Paweł II, czyli ewangelizacji "inaczej" czy też tzw. "Nowej Ewangelizacji" polegającej na mówieniu o Bogu w sposób odmienny niż do tej pory.

W sposób taki, aby dotrzeć do jak największej rzeszy zagubionych ludzi  powstają młodzieżowe zespoły wokalne. Muzycy poprzez muzykę i piosenki religijne starają się przedstawiać Jezusa jako kogoś, z kim można, a nawet trzeba rozmawiać. Jeden z takich zespołów działa przy parafii pw. św. Jadwigi we Wilczynie. Zespół w trzy osobowym składzie (dwie wokalistki i młodzian z elektryczną gitarą) koncertował w minioną niedzielę w naszym kościele. Członkowie zespołu dzielą się z innymi swoją wiarą poprzez śpiew i muzykę. Repertuar zespołu jest niezwykle bogaty, a ciekawa aranżacja utworów skłania słuchaczy do czynnego włączania się do wspólnego śpiewu. Dodatkowym atutem zespołu są towarzyszące mu osoby, które dają świadectwa swojego pojednania z Jezusem. Dzielą się one swoimi doznaniami opowiadając o wydarzeniach ze swojego życia, które zbliżyło ich do Boga. W Kaźmierzu przed słuchaczami stanęły dwie panie, które opowiedziały o swoich życiowych tragediach i tym jak wróciły do psychicznej równowagi po całkowitym, bezgranicznym zaufaniu Jezusowi. Do tego właśnie nawoływał Jan Paweł II. Nie nauczycieli nam trzeba tylko żywych świadków wiary – mówił. Mówiąc językiem prostym taki koncert to naprawdę coś fajnego. Muzyka przyjemna dla ucha (nogi same chodzą :), a słowa dają wiele do myślenia. Mam nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane i coraz więcej osób będzie brało w nich udział. Swoją drogą i tak było więcej osób w kościele niż w ostatnim czasie na koncertach w kaźmierskim GOK-u. Jednak muszę dodać, że spora grupa ludzi przyjechała tutaj za zespołem z Wilczyny. Jest to zapewne z ich strony pewien dowód sympatii dla naszego obecnego proboszcza, który przypomnijmy, przez ostatnie lata był proboszczem parafii w Wilczynie.

zespół podczas koncertu: z lewej ks. Krzysztof wspomagający wokalistki w śpiewie.

                                          Jerzy Oses

 

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.