Fotografowanie i filmowanie w czasie liturgii

Podstawy zachowania podczas Mszy św.

Przygotowanie się do odwiedzin kościoła – ubiór

Dzieci na Mszy św.

Czy można uczestniczyć we Mszy św. przebywając przed kościołem?

Punktualne przybycie do kościoła

Dziecko wobec osób duchownych

Nauka Kościoła o Odpustach

Szacunek dla ciała zmarłego i obrzędy pogrzebu

Autorem tekstów z dziedziny "Savoire vivre" jest Pan Stanisław Krajski - katolik, doktor nauk humanistycznych, filozof i historyk filozofii, wydawca, autor 33 książek i ponad 700 publikacji (w tym 4 książek z savoir-vivre ponad 100 artykułów z tej dziedziny: książki: „Savoir vivre. Podręcznik w pilnych potrzebach”, „Savoire vivre jako sztuka życia. Filozofia savoir-vivre”, „Savoir vivre – 250 problemów”, „Savoir vivre w Kościele. Podręcznik dla świeckich”). Od 4 lat prowadzi Akademię Dobrych Manier i Etykiety Biznesu – kursy, korepetycje, konsultacje.

Wyrażenie Savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia, czyli znajomość obyczajów i form towarzyskich oraz reguł grzeczności.

Teksty publikujemy za zgodą ich autora.