JAN PAWEŁ II – DORADCA MŁODYCH

Utworzono: piątek, 11, maj 2018 Alicja Szopa

Konkurs Poezji Jana Pawła II   Dnia 22 kwietnia 2018 r. w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Świętego Jana Pawła II oraz utworów Jemu Poświęconych i prezentacji piosenek religijnych. Konkurs patronatem objęli: Starosta Powiatu Szamotulskiego–p. Józef Kwaśniewicz, Wójt Gminy Kaźmierz–p. Zenon Gałka, Dziekan Dekanatu Szamotulskiego-ks. Mariusz Marciniak, Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu - ks. Krzysztof Musiał i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu – p. Mariusz Pielucha.

Do Konkursu zgłosiło swój udział 20 uczestników, którzy reprezentowali 8 szkół z naszego powiatu. Występowali oni w trzech kategoriach wiekowych:
Do recytacji utworów:

• klasy I - III - 4 uczniów
  • klasy IV-VI - 4 uczniów
  • klasy VII i gimnazjum - 6 uczniów

W kategorii śpiew piosenki zgłosiło swój udział 6 uczniów.

• w grupie wiekowej IV-VI wystąpiło 2 uczniów
  • w grupie wiekowej klas VII i gimnazjum wystąpiło 4 uczniów

Umiejętności uczniów oceniała Komisja w składzie:
Alina Chojnacka - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu
Lech Chojnacki – reżyser i aktor Teatru Animacji w Poznaniu
Piotr Nobik-I Puzonista w  Operze Poznańskiej. Nauczyciel w szkole muzycznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników, Komisja rozpoczęła obrady. W tym czasie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany w szkolnej świetlicy.
Po przerwie Jurorzy ogłosili wyniki i nastąpiło wyczekiwane przez uczestników wręczenie nagród. Uczestnicy przy wejściu na scenę otrzymali magnesy zawierające fragment biblijny. Ponadto wszyscy recytujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne książki oraz latarki czołowe.
Serdeczne podziękowania składam osobom i firmom dzięki którym mogliśmy obdarować dzieci cennymi nagrodami oraz słodkim poczęstunkiem. Pragnę poinformować, że w dniu 23.05.2018 r. o  godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta w intencji wszystkich darczyńców – tych, którzy ofiarowali swoją pracę, wkład finansowy oraz w intencji uczestników konkursu i ich opiekunów. Hasło „Pozostańcie wierni temu dziedzictwu”, które przyświeca konkursowi, wzywa nas do realizacji przesłania pozostawionego przez Ojca Świętego jednocześnie jest wskazówką, abyśmy nie utracili wiary i dorobku kultury chrześcijańskiej tak jak nas uczył św. Jan Paweł II. Konkurs prowadziła Aleksandra Ziemniewska, a Jan Maćkowiak wręczał pamiątkowe magnesy. Nad całością czuwała p. Alicja Szopa i Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Mariusz Pielucha.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Thursday the 19th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.