Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

W hołdzie Matce Bożej

Utworzono: środa, 01, listopad 2017 Alicja Szopa

W hołdzie Matce Bożej   „Z Różańcem przez świat” - to jedno z haseł reklamujących różaniec, które przygotowali uczniowie klas IV-VI na październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Do tej modlitwy miały zachęcać również hasła: „Módl się na różańcu kochany, by Cię szatan nie wziął w swoje kajdany”, „Różaniec - to park linowy do nieba”. Wiele innych haseł promujących modlitwę różańcową można było podziwiać w naszej kaźmierskiej świątyni. Hasła te oraz plakaty propagujące Różaniec wykonały dzieci z naszej szkoły z okazji 100 rocznicy objawień w Fatimie. Przygotowane przez uczniów prace miały na celu zachęcenie do odmawiania tej modlitwy, nie tylko w październiku.

   W drugą niedzielę października uczniowie klas IV przygotowali i przedstawili podczas homilii na Mszy Świętej o godz. 10.45 hołd Matce Bożej Różańcowej. Przed zaprezentowaniem przez uczniów każdej z tajemnic organista zaintonował melodię do danej tajemnicy. Po przedstawieniu tajemnicy dzieci składały przed figurą Matki Bożej Fatimskiej kwiaty. Oglądając występy oraz prace plastyczne naszych uczniów można zastanowić się, jak wygląda moja modlitwa różańcowa i odszukać schowany, może zbyt głęboko, różaniec.


Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 19th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.