blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

A. Borowiak

   We wtorek 31.10.2023 r. o godzinie o 18.45 rozpoczął się na naszym kościele krótką litanią do Wszystkich Świętych-Korowód Świętych. Przy zapalonych pochodniach i latarkach, a także przy radosnym śpiewie i akompaniamencie orkiestry przeszliśmy do Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Nad naszym bezpieczeństwem przemarszu czuwała Straż Pożarna oraz Policja. W szkole na uczestników czekała niespodzianka- przejście przez bramę NIEBA, a następnie każdy został obdarowany cukierkami. Po „słodkim wejściu” wszystkich zebranych na sali gimnastycznej powitała Pani Dyrektor Sylwia Zagórska oraz ks. Proboszcz Krzysztof Musiał. Całe spotkanie prowadził niezawodny pan Waldek Hermann, który zachęcił do wspólnej zabawy wszystkich zebranych. Uczestnicy brali udział w konkurencjach i rodzinnych zabawach, które wywoływały radość i uśmiech naszych małych uczestników.

Podczas przerwy w świetlicy uczestnicy częstowali się pysznymi ciastami, słodyczami, słonymi przekąskami i napojami, aby dalej móc wrócić do wspaniałej zabawy. Korowód był okazją do poznania własnych patronów, czy świętych Kościoła i jest jednocześnie alternatywą do popularnego na zachodzie Halloween. Był to czas spędzony w gronie rodzinnym, który pozostanie dla dzieci niezapomnianym wspomnieniem.

Na Balu Świętych można było spotkać wielu znanych świętych począwszy od aniołków, Maryi,  św. Józefa, św. Urszuli, św. Franciszka, św. Antoniego, św. Filipa, św. Ojca Pio, św. Macieja i wielu innych świętych.

Aby ten bal był tak wspaniały przysłużyło się wiele osób i właścicieli firm.

DZIĘKUJEMY!!!

* właścicielom firmy The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.,

* właścicielom Sklepu „Chata Polska”,

* właścicielom Przedszkola Mały Olimpijczyk w Kaźmierzu,

* właścicielom Apteki „Panaceum” w Kaźmierzu,

* p. Magdalenie i Sebastianowi Domanieckim,

* p. Patrycji i Sebastianowi Sienkiewicz,

* p. Wiesławie i Krzysztofowi Ossowskim,

* p. Justynie i Leszkowi Piaskowskim,

* p. Patrycji i Dawidowi Jezierskim

* p. Marii Starosta-Bernat i Tomaszowi Bernat

* p. Joannie i Marcinowi Michalak,

* p. Katarzynie i Mateuszowi Samoląg,

* p. Jadwidze i Leszkowi Wojciechowskim

* p. Małgorzacie Chudzichowskiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, darczyńcom, osobom pomagającym za to, że RAZEM mogliśmy przeżyć wyjątkowo ten wieczór :)

Organizatorzy Korowodu i Balu Wszystkich Świętych 2023

Copyright © 2023, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.