Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Uroczysta Msza św. ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej

Utworzono: poniedziałek, 29, maj 2017

Uroczysta Msza św.   Dziś obchodzimy uroczystość św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki naszej Archidiecezji a także licznej grupy szkół, przedszkoli, świetlic i oczywiście parafii. Z tej okazji we wczorajszą niedzielę w sokolnickiej kaplicy odbyła się Msza święta poświęcona Jej patronce. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Witold Drzyzgiewicz SDB. Wygłosił On Słowo Boże, w którym pochylił się nad świętością Matki Urszuli – Jej radosnym postrzeganiu wszystkiego tego, co niesie ze sobą wiara w Boga.

Promienność tej świętości stała się również dla ks. Witolda kanwą do porównania kapłaństwa i świętości patrona i założyciele Jego macierzystego Zgromadzania Księży Salezjan tj. włoskiego wychowawcy ks. Jana Bosko. Obie te postaci jak się okazuje łączy wiele - min.: praca z dziećmi i młodzieżą, modlitwa gorliwa ale bliska każdemu człowiekowi i radość z dawania siebie innym.

Jeszcze przed uroczystą celebrą zebrani wysłuchali komentarza poprowadzonego do pokazu multimedialnego, w którym przypomniana została święta – Jej życiorys i dzieło życia. Szczególny nacisk postawiony został na słowach, jakie o „mateczce”, jak nazywana jest przez swe duchowe powiernice - wypowiedział o Niej papież Jan Paweł II..... „Była osobą bardzo spokojną. Pełniła całym swoim życiem wolę Bożą, o czym świadczą słowa: "Tak Bóg chce", które wypowiadała w chwilach rozterki i trudu. Kochała Magnificat - Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy... Był on dla niej hymnem radości.”

Także przedszkolaki, uczęszczające do Przedszkola pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich przygotowały się na tę okoliczność – sypały kwiatki a także licznie wzięły udział u krótkim quizie, jaki poprowadziła ich wychowawczyni. Konkurs ten był pokłosiem projektu, jaki szerzej od kilkunasty miesięcy łączy ze sobą wszystkie przedszkola prowadzone przez Siostry Urszulanki SJK. W majowej odsłonie tego pomysłu sokolnicka placówka zaproponowała innym jednostkom grę planszową zatytułowaną „Słoneczna Gra”.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zebrani uklękli przed Najświętszym Sakramentem odmawiając jak codziennie w maju Litanię Loretańską. Następnie w uroczystej procesji wraz ze Służbą Liturgiczną Ołtarza, dziećmi I-komunijnymi, przedszkolakami oraz ich rodzinami kapłan i Siostry Urszulanki SJK przeszli przez okoliczny skwer oddając w ten radosny majowy dzień cześć Jezusowi Eucharystycznemu a gromkim Te Deum zakończono tę niedzielną uroczystość.


Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 19th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.