Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Utworzono: niedziela, 09, kwiecień 2017 Jerzy Oses

Niedziela Palmowa 2017   Uroczystościami Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej, rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Przed mszą św. o godz. 10:45 dzieci zebrały się przy pomniku św. Jana Pawła II. Każde z nich przyniosło ze sobą palmy, które poświecił ks. proboszcz Krzysztof Musiał. Po poświęcenieniu ruszyła procesja do świątyni.

Zwyczaj święcenia palm pojawił się w XI wieku. Niedziela Palmowa czczona jest jako pamiątka wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, gdzie umarł i zmartwychwstał. Wspominając tamte wydarzenia wierzymy, że i my zmartwychwstaniemy.

Copyright © 2017 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Monday the 23rd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.