Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Festiwal Kolęd A.D. 2017

Utworzono: niedziela, 08, styczeń 2017

Festiwal Kolęd    Czas Bożego Narodzenia to okres radości i odrobiny ciepła względem innych ludzi. To także pora, gdzie przynajmniej do 6 stycznia świecą lampki na choinkach, ludzie spotykają się składając sobie życzenia a od kilku lat święto Objawienia Pańskiego kojarzy nam się z pewnością z organizowanymi coraz szerzej Orszakiem Trzech Króli. W naszej wspólnocie gromadzącej się w sokolnickiej kaplicy swą wieloletnią tradycję ma wspólne śpiewanie kolęd. W przeszłości były te śpiewacze spotkania organizowane w różnych terminach i przybierały one różne formy. Od ośmiu lat stałą datą jego organizowania jest dzień 6 stycznia, gdzie mieszkańcy w świątecznym nastroju z chęcią przychodzą do kaplicy, by posłuchać i również pośpiewać nasze znane tradycyjne kolędy jak również nowe – te mniej znane utwory.

Także i we wczorajszym dniu odbył się w Sokolnikach Wielkich taki festiwalowy koncert, który przybrał również już swą stałą nazwę: „Kolędujmy Jezusowi dziś”. To wielbiące Nowo-narodzonego Pana spotkanie zaczęło się o godzinie 15,00 a wśród wykonawców zobaczyć i usłyszeć można było sokolnicką Scholę oraz dzieci ze świetlicy „Przystań u Anioła”. Te oba grupowe występy przedzieliły popisy solistów wśród których swoje wykonania zaprezentowały następujące osoby: Agnieszka Kwita, Filip Duralski, Agnieszka Kaczmarek i Weronika Cichocka. Tegoroczny festiwal miał charakter kameralny i nader nastrojowy. Dzięki temu zyskał na pięknie a wartości koncertowi dodała atmosfera - gdzie żywe melodie chętnie były intonowane przez wszystkich obecnych tego popołudnia w kaplicy. Występy były bardzo wartościowe i pokazują, że najmłodsze pokolenia artystów coraz częściej pokazują nowe i bardzo, bardzo wartościowe aranżacje kolęd i pastorałek. To wspaniała tradycja naszej wspólnoty, którą warto kultywować i w przyszłości!

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Tuesday the 17th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.