blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

W Wigilię Święta Wszystkich Świętych - wieczorem odbyło się kościele krótkie nabożeństwo. Uczestniczyły w nim przebrane za aniołów i świętych dzieci wraz ze swymi rodzicami. Po skończonym nabożeństwie dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia przy ołtarzu, gdzie otrzymały świecące opaski fluorescencyjne. Uformowany barwny korowód z zapalonymi latarkami i płonącymi pochodniami w dłoniach, przy radosnym śpiewie i akompaniamencie orkiestry przeszedł ulicami Kaźmierza do budynku szkoły podstawowej. Nad bezpieczeństwem czuwała Straż Pożarna oraz Policja. Na dziedzińcu naszej szkoły ks. Proboszcz Krzysztof Musiał powitał wszystkich zgromadzonych. Na salę gimnastyczną dzieci wchodziły przez symboliczną bramę „Niebo”. Po przejściu przez bramę ks. Mateusz Szkudlarek obficie częstował dzieci cukierkami, a Lenka, Nikola i Emilka wręczały książeczki o świętych dla dzieci.

Na sali uczestników serdecznie powitała p. Dyrektor Szkoły dr Sylwia Zagórska. Bal prowadził niezastąpiony p. Waldemar Herman, który potrafił poderwać do tańca każdego uczestnika. Było mnóstwo zabawy, tańca na czele z belgijką. Podczas przerwy w świetlicy uczestnicy mogli częstować się pysznymi ciastami, słodyczami, słonymi przekąskami i napojami. Korowód był okazją dla uczestników poznania własnych patronów czy świętych Kościoła. Mogliśmy spotkać między innymi aniołki, Maryję, św. Urszulę, św. Różę, św. Zuzannę, św. Monikę, św. Helenę, św. Fabiana, św. Henryka, św. Brata Alberta, św. Ignacego, św. Jana Bosko, św. Juliana, św. Tadeusza, św. Józefa, św. Franciszka i wielu innych świętych. Wydarzeniu temu towarzyszyła wspaniałą atmosfera, mnóstwo uśmiechu, a co bardzo ważne czas wspólnie spędzony na zabawie przez rodziców z dziećmi. Tegoroczny korowód i bal zapewne pozostanie na długo w pamięci uczestników. Aby ten bal był tak wspaniały przysłużyło się wiele osób i właścicieli firm.
DZIĘKUJEMY!!!

 • właścicielom firmy The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.,
 • właścicielom Sklepu „Chata Polska”,
 • właścicielom Sklepu „Lewiatan”,
 • właścicielom Przedszkola Mały Olimpijczyk w Kaźmierzu,
 • właścicielom Apteki „Panaceum” w Kaźmierzu,
 • p. Magdalenie i Sebastianowi Domanieckim,
 • p. Wiesławie i Krzysztofowi Ossowskim,
 • p. Karolinie i Dariuszowi Piechota,
 • p. Annie i Sławkowi Adamowicz,
 • p. Patrycji i Sebastianowi Sienkiewicz,
 • p. Małgorzacie Chudzichowskiej,
 • p. Krystynie i Cezaremu Laskowskim,
 • p. Justynie i Leszkowi Piaskowskim,
 • p. Patrycji i Dawidowi Jezierskim,
 • p. Monice i Tomaszowi Kubiak.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, darczyńcom, osobom pomagającym za to, że RAZEM mogliśmy przeżyć wyjątkowo ten wieczór :)

Organizatorzy Korowodu i Balu Wszystkich Świętych

Copyright © 2023, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.