Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Urszulański kapelan zmienia miejsce swej posługi duszpasterskiej

Utworzono: wtorek, 23, sierpień 2016

ks. Zdzisław Korcz - podziękowanie    W maju b/r, jak w minioną niedzielę oznajmił oficjalnie ks. Zdzisław Korcz CR - otrzymał on wiadomość, że z dniem 1 września zostanie przeniesiony do nowej pracy. Z tej przyczyny Siostry Urszulanki SJK informują, że w niedzielę 28 sierpnia zostanie odprawiona o godz. 10.00 w Sokolnikach Wielkich Msza święta, którą to pożegnamy ks. kapelana i jednocześnie będziemy prosić Boga o dalszą pomoc, wsparcie oraz siły witalne dla ks. Zdzisława w pracy na rzecz nowego środowiska.

Ksiądz Zdzisław całe swe kapłańskie życie poświęcił Bogu posługując, jako zakonnik w Zgromadzeniu Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa potocznie zwanym Zmartwychwstańcami. Do naszej wspólnoty trafił wiosną 2010 roku, jako kapelan przy kaplicy Urszulanek SJK - wspomagał tym samym swą pracą na rzecz całej kaźmierskiej parafii ks. proboszcza. W czasie ponad sześcioletniego pobytu na kaźmierskiej ziemi dał się poznać, jako sumienny i rzetelny sługa Boży, który zainteresowany był nade wszystko sferą duchową wiernych. Mocnym swym głosem nie tylko potrafi pięknie śpiewać, lecz przypominał nam cały czas o naszej powinności względem Boga - o chodzeniu na Msze św. i o należytym świętowaniu każdej niedzieli. Otwarty na ludzi potrafił interesować się tym, co dzieje się wokół; wspierając przy tym różne lokalne inicjatywy. Za tę posługę dziś Tobie Panie - Serdecznie Dziękujemy!

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 19th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.