Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Utworzono: wtorek, 03, maj 2016 Jerzy Oses

Najświętsza Maria Panna, Królowa Polski.    We wtorek 3 maja 2016 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W uroczystej Eucharystii odprawionej w intencji naszej ukochanej Ojczyzny uczestniczyły poczty sztandarowe OSP Kaźmierz i OSP Radzyny, Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu i Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu oraz gromada zuchów i harcerze. W swojej homilii ks. Krzysztof Musiał przybliżył nieco historię tego święta, cofając nas do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 19th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.