blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Jerzy Oses

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla i kończy w wigilię Bożego Narodzenia.. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście.

Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Jezusa i w czasie tym powinniśmy skupić się na tym, aby oczekiwanie to było jak najbardziej pobożnie. W okresie Adwentu, odprawiane są msze św. wotywne zwane inaczej roratami. Na roraty wierni przybywają ze świecami i specjalnie przygotowanymi lampionami. Pamiętajmy, że Bóg przychodzi tylko do tych, którzy umieją oczekiwać. Ci, którzy czekają na święta Bożego Narodzenia z nastawieniem czysto komercyjnym mogą nie zauważyć Jego przyjścia. Niech w tych dniach towarzyszy nam pieśń:

Czekam na Ciebie, dobry Boże

przyjdź do nas Panie, pospiesz się.
Niechaj mi łaska Twa pomoże,
chcę czystym sercem przyjąć Cię.

Przyjdź do mnie Panie, mój dobry Boże,
przyjdź i nie spóźniaj się.
Przyjdź do mnie Panie, przyjdź z łaską swoją,
przyjdź i nie spóźniaj się.


 

 

Copyright © 2022, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.