Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

11. rocznica śmierci Jana Pawła II

Utworzono: sobota, 02, kwiecień 2016 Jerzy Oses

św. Jan Paweł II    Pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała odbyło się przy pomniku św. Jana Pawła II czuwanie upamiętniające rocznicę śmierci tego wielkiego Polaka. W czuwaniu uczestniczyła grupa parafian, którzy od lat pamiętają o tym smutnym dla świata wydarzeniu. Wartę honorową przy pomniku pełnili kaźmierscy harcerze. Uczestnicy spotkania modlili się i śpiewali pieśni religijne a w godzinę śmierci papieża, odmówili litanię do św. Jana Pawła II.

    Nasz umiłowany rodak Papież św. Jan Paweł II odszedł z tego świata w dniu 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Było to w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym roku obchodzimy 11. rocznicę tego wydarzenia i rocznica ta również wypada w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego, które obowiązuje w całym kościele od roku 2000, ogłosił 30 kwietnia (w dniu kanonizacji Siostry Faustyny) tegoż roku właśnie Jan Paweł II. Ogłoszenie tego święta było spełnieniem prośby Jezusa, który rzekł do siostry Faustyny „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz. 299).

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 19th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.