blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Aleksandra Napierała

Jasełka 2021   17 grudnia w ostatnim dniu nauki stacjonarnej odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe, które przygotowała klasa III a. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do występu, uczestnicząc w wielu próbach. Na jasełka złożyły się taniec, śpiew solowy i zespołowy, gra na instrumentach no i oczywiście recytacja. Każde z dzieci mogło zaprezentować swoje talenty i umiejętności. W naszym przedstawieniu pojawili się też niecodzienni goście. Do żłóbka przybyli szamotulanie w ludowych strojach, którzy opowiedzieli w gwarze poznańskiej o wydarzeniu, które miało miejsce w 1918 roku i poprzedziło wybuch Powstania Wielkopolskiego. Wtedy to delegacja z Szamotuł wyjechała do Poznania, aby powitać Ignacego Paderewskiego. Po odtańczeniu przodka szamotulskiego i zaśpiewaniu „Marsylianki wielkopolskiej” przy żłóbku pojawili się też Powstańcy Wielkopolscy. Występ uczniów nie mógł się odbyć „na żywo” z udziałem wszystkich uczniów, ale nieoceniona pani Joanna Pawłowska, wykazując się dużą cierpliwością, nagrała nasz występ i pięknie go zmontowała. Serdecznie dziękujemy. Dziękuję również pani Marzenie Mikołajczak oraz pani Aleksandrze Borowiak za pomoc w przygotowaniu dekoracji do naszego przedstawienia, oraz rodzicom za zorganizowanie wspaniałych strojów dla młodych artystów. Osobne podziękowania należą się także panu Grzegorzowi Fronczakowi za wypożyczenie rekwizytów dla powstańców.

Copyright © 2022, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.