Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

75. rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

Utworzono: niedziela, 18, październik 2015 Jerzy Oses

75. rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz    Odsłonięciem pamiątkowej tablicy, Komitet Odnowy Cmentarza przy Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu postanowił uczcić 75. rocznicę wysiedleń polskich rodzin ze swoich gospodarstw rolnych z Gminy Kaźmierz do Generalnej Guberni w latach 1939-1945. Tablica umieszczona została na obelisku, który ustawiono na skwerze pomiędzy kościołem i salą GOK.

    Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej miało miejsce w niedzielę 4 października 2015r. I poprzedzone zostało Mszą św. w intencji osób represjonowanych. W Eucharystii uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli naoczni świadkowie tamtejszych wydarzeń. Odsłonięcia dokonali panowie, Józef Gawlak ze wsi Dolne Pole i Stanisław Kwita ze wsi Kopanina. Poświęcenia tablicy dokonał proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał, a następnie u stóp obelisku kwiaty złożyli; Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka wraz zastępcą Ryszardem Gąską i Przewodniczącą Rady Gminy Kaźmierz Arletą Wojciechowską, Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Szamotulskiego Marią Przybylską oraz Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek.

Wideorelacja z uroczystości dostępna na YUTUBE >>>

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 19th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.