blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

Sokolniki Wielkie   Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego w kaplicy pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich okazało się być szczególnym dopełnieniem tego wielkiego splendoru, jaki naszej kaźmierskiej parafii przypadł w udziale. Te dwa dni, kiedy Matka Boża nawiedziła naszą wspólnotę przepełnione były radością ludzkich serc i umocnieniem dla dusz naszych. Matka Boża stając się jak zawsze naszą nadzieją, potrafiła przekuć twarde serc ludzkich opoki w tkliwe, litościwe serca tętniące miłością ku Niej i ku bliźnim.

   Miejscowa ludność oraz goście z okolicy licznie odwiedzali Sokolnicką kaplicę w dobie Nawiedzenia Matki Bożej. Również Przełożona Centrum Pniewsko – Poznańskiego S. Aleksandra Kmieciak wspomagała miejscowe siostry modlitwą i pracą a wszystko przy licznym udziale współsióstr z Pniew, Lipnicy, Otorowa i z Poznania. Bogaty program, w którym modlitwa, uwielbienie i czuwania w tym i nocne przeplatały się wzajemnie, nie zraziły wiernych. Widać już to było podczas powitania, gdzie przy sokolnickim krzyżu zatrzymał się samochód – kaplica. Nabożeństwu powitania Matki Bożej, jak również Mszy świętej przewodniczył ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański. Wspierało go w celebrze liczne grono kapłanów Szamotulskiego dekanatu. Z kolei Pasterce Maryjnej, kiedy modlono się za dar powołania i o nowe powołania – przewodniczył ks. prowincjał Zdzisław Szmeichel SAC. Wsparcie modlitewne otrzymał celebrans od księży, którzy w sokolnickim Wieczerniku mieli już okazję się modlić. Niestety nie dotarli byli kapelani, którzy tu pracowali w przeszłości jednak w duchowy sposób w modlitwie łączyli się podczas tej Eucharystii. W sobotnie przedpołudnie odprawiona została również Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, którą sprawował kustosz - o. Paweł Subik OSPPE. W popołudniowym czasie o godz. 16:00 Nabożeństwu pożegnania i Mszy św. na zakończenie Nawiedzenia Matki Bożej przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Musiał przy udziale kapelana o. Adama Sławińskiego SAC. I tu ks. Proboszcz nie krył wielkiej radości i wzruszenia, że tak pięknie się działo i tak licznie ludzie dali wyraz swego przywiązania do Kościoła. Dziękował wszystkim bez wyjątku za tak liczne i ochocze wsparcie, by tak pięknie gościć Matkę Bożą zarówno w kościele parafialnym, jak i również w Sokolnickiej kaplicy. Jak sam zaznaczył: „Siostry pięknie to przygotowałyście. I te dzieci tak licznie przybyłe i dekoracje, i modlitwa przepełniona radością to imponuje. … a braliśmy udział w historycznym wydarzeniu. Najstarsze i średnie pokolenie raczej już nie będzie mieć możliwości witania kolejny raz Jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Jednak to najmłodsze pokolenie, które dzisiaj tak licznie z lampionami i chorągiewkami uczestniczyło w tych zdarzeniach z pewnością doczeka takiej chwili i przypomni sobie, że już kiedyś w takim wydarzeniu mieli okazję brać udział”.
Po Mszy św. pożegnano Matkę Bożą w ikonie Jasnogórskiej a delegacja pojechała do Cerekwicy z kwiatami w ręku, by przekazać tę moc modlitwy mieszkańcom kolejnej parafii w naszym dekanacie.

fot. R. Kaczmarek, s. Beata, W. Ralcewicz

Copyright © 2022, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.