Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Ministranci w Gietrzwałdzie

Utworzono: czwartek, 13, sierpień 2015

Na polach Grunwaldu    W dniach 12-13 czerwca br. grupa ministrantów udała się na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów do Gietrzwałdu. Ta niewielka miejscowość niedaleko Olsztyna na Warmii jest sanktuarium maryjnym, w którym wiara katolicka była pielęgnowana razem z polskością w czasach, gdy w tych terenach nasilona była polityka germanizacyjna rządu pruskiego. Właśnie w XIX wieku miały tam miejsca prywatne objawienia Matki Bożej dwóm polskim dziewczynkom Barbarze i Justynie. Fakt ten wzbudził zaniepokojenie władz pruskich, ponieważ mogło to doprowadzić do krzewienia katolicyzmu i języka polskiego. Ludność polska podkreślała, że Maryja w objawieniach mówiła po polsku, co dodało ufności, iż niepodległa Polska już niedługo się odrodzi.

     Właśnie w tym miejscu zorganizowano ogólnopolską pielgrzymkę, która odbywa się co dwa lata, w której biorą udział przedstawiciele ministrantów z całej Polski. Pod opieką ks. Bartłomieja Dolaty, ks. Macieja Przybylaka oraz pana kierowcy Andrzeja Nowackiego ministranci odwiedzili Strzelno, Toruń, Gietrzwałd – miejsce uroczystości religijnych, a także Grunwald – miejsce bitwy z Krzyżakami oraz Włocławek – miejsce śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.