Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Uroczystość odpustowa ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej

Utworzono: piątek, 29, maj 2015

Uroczystość odpustowa ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej   W liturgii Kościoła św. Urszula Ledóchowska wspominana jest 29 maja tj.w dzień śmierci, będący równocześnie dniem jej narodzin dla nieba. Z tej okazji w piątkowe popołudnie o godz. 18:00, została odprawiona Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. Bartłomiej Dolata. W tej szczególnej Ofierze Chleba i Wina neoprezbitera wspierali ks. Zdzisław Korcz CR - urszulański kapelan oraz nasz nie tak dawny wikariusz ks. Marek Skociński. Wspólnotę tutejszego “szarego domu” w ten świąteczny czas odwiedziła i w modlitwie gorliwie wspierała przełożona Centrum Poznańskiego s. Anna Reczko.

      Była to kolejna Msza święta prymicyjna ks. Bartłomieja. Dzięki temu wspólnota skupiająca się wokół urszulańskiego klasztoru miała również możliwość podziękować Bogu za ten nasz parafialny dar kapłaństwa. Prefacja przebiegła w naprawdę uroczystej atmosferze a modlitwie towarzyszyła i muzycznie liturgię ubarwiała scholla. Wśród osób przybyłych na to dziękczynienie były nie tylko siostry zakonne i krewni księdza ale także dzieci świetlicowe oraz bliżsi i dalsi znajomi neoprezbitera - bo chyba tak trzeba nazwać każdego obecnego w kaplicy parafianina. Ksiądz Bartłomiej nie krył wzruszenia szczególnie, kiedy przyszło mu odbierać życzenia od sióstr, dziatwy ze świetlicy “Przystań u Anioła”, od ministrantow i sołtysów z okolicznych wsi. Dziękował za każdą ofiarowaną modlitwę i dobre słowo, które w jego intencji zostały złożone u stóp ołtarza. Z wielką radością udzielił również swego błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim obecnym w kaplicy a siostra Agnieszka USJK podawała czcicielom św. Urszuli jej relikiwarz do ucałowania.  

Prymicjant w swym słowie pasterskim wspominając patronkę dnia powiedział minUmiłowani w Chrystusie Panu. Gromadzi nas w tym miejscu uroczystość odpustowa ku czci św. Matki Urszuli ale także uroczystość związana z uczczeniem 150 rocznicy Jej urodzin. ... Obecny rok to nie tylko rok jubileuszu urodzin św. Urszuli ale to także „rok życia konsekrowanego” Dlatego przed wszystkimi osobami konsekrowanymi stoi wielkie zadanie nie tylko umacniania swojego charyzmatu, poznawania go i dzielenia się nim z innymi ale także odkrywanie codziennie powołania na nowo. Dlatego wielkim darem są wspólnoty zakonne, gdzie wierni mogą uczestniczyć w życiu zakonnym poprzez poznawanie ich znaku w codzienności. Zauważmy, że wielkim darem dla nas tutaj mieszkających jest właśnie ta urszulańska wspólnota zakonna, w której się dzisiaj znajdujemy. ... Kiedyś zapytano Jana Pawła II w jaki sposób przyciągnąć młodych do Kościoła? Papież odpowiedział jednym zdaniem: „żyjcie tak, aby młodzi widząc was pytali samych siebie o Boga” - skąd jest w nich ta siła i skąd jest w nich ta moc. Aby najpierw było świadectwo naszego życia a potem słowa. I wtedy przyciągniemy nie tylko młodych do Kościoła ale także tych, którzy są powierzeni naszej pasterskiej trosce. Na koniec wpatrujac się tu w to słoneczne tabernakulum oddajmy jeszcze raz głos św. Matce Urszuli, tej która nas tutaj zgromadziła. Ona mówi dzisiaj do każdego z nas: „Idź, powiedz Twemu Jezusowi wszystko, co masz na sercu. Ty Go nie widzisz, ale On jest w tabernakulum, w to możesz silniej wierzyć, aniżeli we własne Twoje istnienie.... ”.

W najbliższym czasie tj. od 1 lipca 2015 ks. Bartłomiej rozpocznie posługę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Życzmy mu zatem Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia i pracy na kapłańskiej niwie. Życzymy mu wielu łask Bożych i gorliwości w pracy duszpasterskiej. Niech Anioł Stróż dany mu przez Boga pomaga mu przyprowadzać jak największą rzeszę ludzi do “Słonecznego Jezusowego Tabernakulum”.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.