Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Święcenia prezbiteratu w poznańskiej katedrze

Utworzono: sobota, 23, maj 2015 Jerzy Oses

abp Stanisław Gądecki    W czwartek 21 maja 2015 r. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom archidiecezji poznańskiej. Uroczystość, w której uczestniczyli również poznańscy biskupi pomocniczy, bp Grzegorz Balcerek i bp Damian Bryl miała miejsce w bazylice Archikatedralnej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

    Wśród diakonów, którzy przyjęli tego dnia święcenia prezbiteratu jest nasz parafianin ks. mgr. Bartłomiej Dolata. Z tego powodu na uroczystości w katedrze udała się spora grupa kaźmierskich parafian. Obecni byli również; proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał, proboszcz kaźmierski w latach 1995-2008 ks. Zdzisław Potrawiak oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa Męczennika w Szamotułach ks. Mariusz Marciniak.

    Dla kaźmierskich parafian wydarzenie to miało szczególną rangę bowiem ks. Bartłomiej jest kolejnym kapłanem wywodzącym się z parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu, ale ostatnie powołanie z naszej parafii miało miejsce kilkadziesiąt lat temu.
    Po uroczystościach w świątyni nowo wyświęceni księża udali się do rezydencji arcybiskupa, gdzie z rąk arcybiskupa Stanisława Gądeckiego odebrali dekrety kierujące ich do poszczególnych parafii. Ks mgr Bartłomiej Dolata mianowany został z dniem 1 lipca 2015 r. wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach.

    Ks. Bartłomiejowi życzymy błogosławieństwa Bożego towarzyszącego mu w jego duszpasterskiej pracy. Szczęść Boże.    

    Ks. Bartłomiej zaprasza serdecznie na jego mszę św. prymicyjną w naszej świątyni, którą odprawi w niedzielę 24 maja o godz. 12.15.

foto J.Oses

polecam również fotoreportaż ze strony Archidiecezji Poznańskiej >>>

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.