Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

W 150. rocznicę urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

Utworzono: wtorek, 28, kwiecień 2015

150. rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej    17 kwietnia obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej. Z tej okazji nasze sokolnickie „szare urszulanki” odbierały wiele życzeń i wyrazów sympatii. Jednymi z najmilszych i najbardziej sympatycznych były te, przekazane przez przedszkolaki i personel Przedszkola, które same prowadzą jako Zgromadzenie właśnie tu, w Sokolnikach Wielkich. Z kolei 19 kwietnia o godz. 10.00 w sokolnickiej kaplicy odprawiona została jubileuszowa Msza święta. Eucharystii przewodniczył ks. Henryk Wojnar – proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie a w modlitwie wspierał go urszulański kapelan ks. Zdzisław Korcz CR.

    Uroczystość rozpoczęła krótka prezentacja multimedialna poświęcona życiu i dziełu jubilatki, a następnie przedstawiciele rodziców zanieśli kosz pełen kwiatów do stóp ołtarzyka, gdzie zostały wystawione relikwie świętej. Mszę ubarwiała swym śpiewem miejscowa schola a dzieci uczęszczające do świetlicy poniosły dary do ołtarza. Wierni mogli również obejrzeć wystawę, na której zaprezentowane zostały najważniejsze daty i wydarzenia dotyczące Matki Urszuli oraz drogi, jaka została przebyta nim została wyniesiona na ołtarze. W swym słowie wygłoszonym w czasie kazania ks. Wojnar nawiązał do postaci 'Mateczki” i przypomniał słowa Jezusa o odtrąconych, wzgardzonych i pomijanych ludziach. Porównał je z zachowaniem św. Urszuli. Zalecał, że nie mamy się oburzać, irytować i denerwować, nawet jeśli ktoś coś złego o nas powie, nawet jeśli ktoś nam dokuczy czy zrani słowem lub czynem. Bo to właśnie dlatego Kościół na takie dni daje nam łaskę spojrzenia oczami naszej świętej. Daje spojrzenie na życie ale i na słowa i skłania abyśmy dzisiaj skorzystali z tych słów, które mogą się okazać kluczem do zdobywania miłości, jak to czyniła święta Urszula Ledóchowska. Ksiądz mówił dalej: „Najdroższe dzieci ….. bądźcie pokorne, nie szukajcie pochwał …. im mniej pochwał od ludzi odbierzecie tym większą chwałę u Boga zdobędziecie. Oto jest klucz …....... klucz wejścia na drogę pokory. To pokora jest drogą do sukcesu! Pokora jest tym, czego nam wszystkim dziś tak bardzo brakuje! Aby ten sukces osiągnąć musicie się „przytulać” do dobrych ludzi, musicie „przytulać” się do świętych, do takiej osoby, jaką była właśnie święta Urszula Ledóchowska”. Na zakończenie uroczystości odmówiona została Litania za wstawiennictwem świętej Urszuli Ledóchowskiej oraz zaśpiewana została pieśń pt. „U tronu Boga”. S. Barbara natomiast ujęła w swe dłonie relikwiarz i podawała go wiernym do ucałowania, by każdy mógł oddać w ten sposób cześć tej „duchowej mistrzyni”. W imieniu sokolnickiej wspólnoty „szarych urszulanek” podziękowania za celebrę, wspólną modlitwę oraz uczestnictwo w tej jubileuszowej Eucharystii złożyła s. Beata. Zaprosiła również wszystkich obecnych tego dnia w kaplicy do sal świetlicowych na poczęstunek. Mówiła: „Ksiądz już wspominał o torcie i dzieci już się domyślają i wiedzą ….. skoro mamy urodzinowe świętowanie to musi być także ….. urodzinowy tort!

    Różne uroczystości, spotkania, sympozjum, Msze święte oraz wystawy związane ze 150. rocznicą urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej odbywają się w całej Polsce i są wielkim wydarzeniem zarówno dla Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK jak również dla wiernych, którzy widzą w tej postaci ślad dzieła Bożego, ślad dobroci – dobroci godnej naśladowania.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.