Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Utworzono: środa, 04, marzec 2015 Jerzy Oses

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych    W niedzielę 1 marca 2015 r., w Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia również w Kaźmierzu, z inicjatywy naszego proboszcza ks. Krzysztofa Musiała w naszym kościele o godz. 18:00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. We mszy uczestniczyli harcerze 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego i Gromada Zuchowa "Rycerskie Zuchy" oraz reprezentacja kibiców Lecha Poznań (Wiary Lecha). Po Eucharystii harcerze przedstawili prezentacje multimedialne oraz odbył się Apel Poległych Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość zakończyła się złożeniem zniczy pamięci przez zuchów i delegatów Wiary Lecha pod krzyżem misyjnym przy kościele parafialnym. W trakcie tego patriotycznego spotkania ks. Krzysztof zachęcał wszystkich do licznego uczestnictwa w tego typu spotkaniach, gdzie czczona jest pamięć tych, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.