Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Uroczystość Wszystkich Świętych na Kaźmierskim cmentarzu

Utworzono: sobota, 01, listopad 2014 Jerzy Oses

Uroczystość Wszystkich Świętych 2014    W dniu 1 listopada 2014 r. uczestnictwem we mszy św. koncelebrowanej na naszym parafialnym cmentarzu oddaliśmy cześć męczennikom za wiarę i wszystkim tym, których kościół uznaje za świętych oraz tym o świętości których wie tylko sam Bóg. Nie wykluczone, że jednym ze świętych jest ktoś z naszej rodziny do świętości bowiem powołani jesteśmy wszyscy. Dlatego też tradycją jest, że co roku w czasie tej uroczystej Eucharystii modlimy się szczególnie za wszystkich zmarłych parafian, których ciała spoczęły na naszej nekropolii.

   Zadbane groby, mnóstwo kwiatów i zniczy świadczy o tym jak bardzo szanowaliśmy naszych drogich zmarłych. Jest to jednak w pewnym sensie tylko wymiar materialny. Jeżeli zależy nam na zbawieniu ich duszy powinniśmy świadczyć o tym naszym uczestnictwem w Eucharystii w Dzień Zaduszny. W Dzień Zaduszny właśnie wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, z których wielu zmierza ku świętości, ale ich droga zależna jest również od naszej modlitwy.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.