blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

MB FatimskaNastał miesiąc maj a z nim czas na nabożeństwa majowe. Proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof zaprasza parafian do uczestnictwa w nabożeństwach codziennie o godz. 18.00 oraz w Apelach Jasnogórskich przy Grocie Maryjnej w każdą niedzielę o godz. 21.00.

Jerzy Oses

Święta Niewiasta z Kaźmierza    W ostatnich dniach głównym wydarzeniem w polskich kościołach chrześcijańskich były obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Rocznicy towarzyszą różne imprezy i wystawy, do których należy przygotowana przez Muzeum Narodowe w Poznaniu wystawa Imagines Medii Aevi poświęcona sztuce średniowiecznej z okresu od 966 do około 1530 r. Wśród eksponatów pochodzących z całej polski znalazła się figura z naszego ołtarza głównego przedstawiająca „Świętą Niewiastę”.

Jerzy Oses

Katyń-Smoleńsk    10 kwietnia podczas wieczornej mszy św. wierni naszej parafii modlili się w intencji ojczyzny. Modlono się za wszystkie ofiary walk o naszą niepodległość. W szczególny sposób wspomniano ofiary mordu Katyńskiego z roku 1940 i ofiary katastrofy lotniczej z roku 2010. Po mszy obecni na niej harcerze z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego zaprezentowali krótki program okolicznościowy. Następnie harcerze pod opieką drużynowej p. Anny Kubiak udali się pod pomnik przy naszej świątyni, gdzie złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalone znicze.

Jerzy Oses

św. Jan Paweł II    Pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała odbyło się przy pomniku św. Jana Pawła II czuwanie upamiętniające rocznicę śmierci tego wielkiego Polaka. W czuwaniu uczestniczyła grupa parafian, którzy od lat pamiętają o tym smutnym dla świata wydarzeniu. Wartę honorową przy pomniku pełnili kaźmierscy harcerze. Uczestnicy spotkania modlili się i śpiewali pieśni religijne a w godzinę śmierci papieża, odmówili litanię do św. Jana Pawła II.

Jerzy Oses

Droga Krzyżowa 2016    W piątek 11 marca 2016r. grupa parafian wraz przeszła w Drodze Krzyżowej ulicami Kaźmierza dając w ten sposób świadectwo swojej wiary. Początek - krzyż misyjny przy kościele, następnie ul. Ks. Wacława Faustmanna. Dalej wierni przeszli ulicami; Szamotulską, Polną, Reja, Orzeszkowej i ponownie ks. Wacława Faustmanna pod Kościół. O bezpieczeństwo zadbali kaźmierscy strażacy. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również kaźmierscy harcerze.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.