blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Remigiusz Kaczmarek

ks. Zdzisław Korcz - podziękowanie    W maju b/r, jak w minioną niedzielę oznajmił oficjalnie ks. Zdzisław Korcz CR - otrzymał on wiadomość, że z dniem 1 września zostanie przeniesiony do nowej pracy. Z tej przyczyny Siostry Urszulanki SJK informują, że w niedzielę 28 sierpnia zostanie odprawiona o godz. 10.00 w Sokolnikach Wielkich Msza święta, którą to pożegnamy ks. kapelana i jednocześnie będziemy prosić Boga o dalszą pomoc, wsparcie oraz siły witalne dla ks. Zdzisława w pracy na rzecz nowego środowiska.

Grupa ŚDM z parafii Kaźmierz

SDM 2016    Mała grupa młodzieży naszej parafii udała się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Żadnego zamachu nie było, wszystko się udało i wróciliśmy szczęśliwi do domu ciesząc się, że jest w naszym kraju i na świecie wielu młodych, dla których wiara w Jezusa jest czymś istotnym w codziennym życiu. Mogliśmy spotkać nie tylko papieża Franciszka, ale wielu biskupów, kapłanów, a przede wszystkim rówieśników ze wszystkich kontynentów.
Kto nie jechał, niech żałuje...

Jerzy Oses

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa    Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczna procesja eucharystyczna przeszła ulicami Poznańską, Szkolną i Rynek. Msza święta została wyjątkowo odprawiona przy trzecim, a nie jak dotychczas przy drugim ołtarzu. Trzeci ołtarz zbudowany został przez rodziców dzieci komunijnych na boisku szkoły podstawowej. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół, jednostek OSP z naszej gminy oraz poczty parafialne.

Jerzy Oses

Najświętsza Maria Panna, Królowa Polski.    We wtorek 3 maja 2016 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W uroczystej Eucharystii odprawionej w intencji naszej ukochanej Ojczyzny uczestniczyły poczty sztandarowe OSP Kaźmierz i OSP Radzyny, Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu i Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu oraz gromada zuchów i harcerze. W swojej homilii ks. Krzysztof Musiał przybliżył nieco historię tego święta, cofając nas do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.