blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

Odpust Parafialny AD 2016    W czwartek 8 września w święto Narodzenia NMP obchodziliśmy w naszej parafii odpust parafialny. Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył były wikariusz w Kaźmierzu a obecnie proboszcz parafii pw. MB Wniebowziętej w Śmiglu, ks. kanonik Krzysztof Mizerski odprawiona została o godz. 18.30. W uroczystości brało udział kilkunastu zaproszonych kapłanów. Po mszy wierni przeszli w procesji eucharystycznej wokół kaźmierskiej świątyni.

Jerzy Oses

DOŻYNKI 2016    W niedzielę 4 września 2016 r. rolnicy gminy Kaźmierz obchodzili tradycyjne DOŻYNKI". Uroczystości miały charakter Gminno-Parafialny i zapoczątkowane zostały Mszą św. dziękczynną celebrowaną przez proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała. Po mszy nastąpiły tradycyjne obrzędy dożynkowe. Funkcje starostów dożynkowych w tym roku pełnili państwo Wojciech Trochimowicz z Sokolnik Małych i Maria Kokot z Dolnego Pola.

Remigiusz Kaczmarek

ks. Zdzisław Korcz - podziękowanie    W maju b/r, jak w minioną niedzielę oznajmił oficjalnie ks. Zdzisław Korcz CR - otrzymał on wiadomość, że z dniem 1 września zostanie przeniesiony do nowej pracy. Z tej przyczyny Siostry Urszulanki SJK informują, że w niedzielę 28 sierpnia zostanie odprawiona o godz. 10.00 w Sokolnikach Wielkich Msza święta, którą to pożegnamy ks. kapelana i jednocześnie będziemy prosić Boga o dalszą pomoc, wsparcie oraz siły witalne dla ks. Zdzisława w pracy na rzecz nowego środowiska.

Grupa ŚDM z parafii Kaźmierz

SDM 2016    Mała grupa młodzieży naszej parafii udała się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Żadnego zamachu nie było, wszystko się udało i wróciliśmy szczęśliwi do domu ciesząc się, że jest w naszym kraju i na świecie wielu młodych, dla których wiara w Jezusa jest czymś istotnym w codziennym życiu. Mogliśmy spotkać nie tylko papieża Franciszka, ale wielu biskupów, kapłanów, a przede wszystkim rówieśników ze wszystkich kontynentów.
Kto nie jechał, niech żałuje...

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.