blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

„Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba,

Pod przymiotami ukryty chleba!

Zagrody nasze widzieć wychodzi

I, jak się dzieciom Jego powodzi.” …

Boże Ciało AD 2017Ten fragment wiersza polskiego poety doby oświecenia; Franciszka Karpińskiego w sposób prosty i jasny przypominam nam po co idziemy w procesyjnym marszu w czwartkowe święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tak też było podczas tegorocznego kaźmierskiego Bożego Ciała. Eucharystyczny Chrystus przeszedł ulicami zaglądając do okien domostw, firm i w nasze serca a ludzie idąc za Najświętszym Sakramentem przystawali przy czterech ołtarzach modląc się i słuchając Słowa Bożego. Piękny i ciepły był to czerwcowy; piętnasty dzień miesiąca. Rzec można - Boży Dar dla ludu sławiącego swego Boga. Dar pokrzepienia serc, dar wzmocnienia naszej wiary okazanej publicznie.

Aleksandra Borowiak

Rokitno   Dnia 29.05.2017 r. odbyła się pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie dla 25 dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Głównym celem naszego wyjazdu było dziecięce dziękczynienie za dar Komunii świętej, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów. Pielgrzymka mała również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem.

Remigiusz Kaczmarek

Uroczysta Msza św.   Dziś obchodzimy uroczystość św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki naszej Archidiecezji a także licznej grupy szkół, przedszkoli, świetlic i oczywiście parafii. Z tej okazji we wczorajszą niedzielę w sokolnickiej kaplicy odbyła się Msza święta poświęcona Jej patronce. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Witold Drzyzgiewicz SDB. Wygłosił On Słowo Boże, w którym pochylił się nad świętością Matki Urszuli – Jej radosnym postrzeganiu wszystkiego tego, co niesie ze sobą wiara w Boga.

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.