blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni 2018  6 stycznia w Święto Trzech Króli przy sprzyjającej pogodzie uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kaźmierzu po raz drugi wzięli udział w akacji Kolędników Misyjnych. W tym roku zbierane były pieniążki dla dzieci w Syrii i w Libanie. O godzinie 14.15 po pobłogosławieniu przez ks. Proboszcza w kościele ruszyły dwie grupy rozśpiewanych kolędników z opiekunami i ich rodzicami. Uczestnicy mieli wspaniałe stroje, puszki, gwiazdy oraz nieodzownego konika, który nadawał tempa. Łącznie kolędowało 23 dzieci w wieku 6-12 lat.

Remigiusz Kaczmarek

Festiwal Kolęd A.D. 2018   „Zapraszamy do wspólnego śpiewu, które jest już naszym ósmym wspólnym kolędowaniem przy żłóbku Pana Jezusa” – takimi słowami s. Beata USJK powitała przybyłych gości w sobotnie świąteczne popołudnie w sokolnickiej kaplicy. Data 6 stycznia stała się już tradycyjną, kiedy to małe dzieci oraz te starsze i młodzież w towarzystwie dorosłych spotykają się, by nieść naszą zwyczajną ludzką radość z Narodzin Syna Bożego. Śpiewając wszak wielbimy Pana! Przez wieki po dzień współczesny annały zapisały słowami i nutami kolęd czy pastorałek liczne przykłady i odcienie tej radości, jaką niesie ze sobą czas Bożego Narodzenia.

Alicja Szopa

W hołdzie Matce Bożej   „Z Różańcem przez świat” - to jedno z haseł reklamujących różaniec, które przygotowali uczniowie klas IV-VI na październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Do tej modlitwy miały zachęcać również hasła: „Módl się na różańcu kochany, by Cię szatan nie wziął w swoje kajdany”, „Różaniec - to park linowy do nieba”. Wiele innych haseł promujących modlitwę różańcową można było podziwiać w naszej kaźmierskiej świątyni. Hasła te oraz plakaty propagujące Różaniec wykonały dzieci z naszej szkoły z okazji 100 rocznicy objawień w Fatimie. Przygotowane przez uczniów prace miały na celu zachęcenie do odmawiania tej modlitwy, nie tylko w październiku.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.