blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNYW poniedziałek 8 września obchodziliśmy ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Dla kaźmierskich (wiernych) parafian był to dzień szczególny, ponieważ obchodziliśmy tego dnia nasz Odpust Parafialny. W tym roku sumę odpustową odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. dziekan Mariusz Marciniak z Szamotuł. W uroczystej Eucharystii uczestniczyli również kapłani z zaprzyjaźnionych parafii i nasz diakon Bartłomiej. Po sumie ruszyła procesja wokół świątyni, a na zakończenie uroczystości miało miejsce poświęcenie ziarna siewnego, które rolnicy mogli zabrać do swoich gospodarstw.

Remigiusz Kaczmarek

Jubileusz s. M. Beaty USJK

   W niedzielę, 07 września 2014r. w „Szarym domu” w Sokolnikach Wielkich świętowany był jubileusz 25-lecia życia zakonnego siostry Marii Beaty Bok od Jezusa Najwyższego Arcykapłana. Na Mszy św. odprawionej o godz. 10.00 zgromadzeni w miejscowej kaplicy dziękowali Bogu za dar życia i powołania Jubilatki. Eucharystię poprowadził i Słowo Boże wygłosił o. Zdzisław Korcz CR. Siostra Beata podczas tej uroczystej Mszy św. odnowiła swoje śluby zakonne, które 15 sierpnia 1989 roku złożyła powierzając tym samym swe życie Panu Bogu.

Jerzy Oses

75. rocznica wybuchu II wojny światowejW dniu 1 września 2014 r. w kościołach całej Polski modlono się o pokój i za ofiary II wojny światowej w 75. rocznicę jej wybuchu. Również w naszej świątyni z inicjatywy proboszcza ks. Krzysztofa Musiała uczczono pamięć ofiar. W mszy św. uczestniczyła grupa harcerzy z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego z drużynową p. Anną Kubiak. Po mszy harcerze wraz z ks. proboszczem udali się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie osób zamordowanych w 1939 roku złożono znicze. Zarówno ks. Krzysztof jak i p. Anna przy okazji w kilku słowach przybliżyli młodzieży jak wielką tragedią była wojna i, ile pochłonęła ofiar.

Jerzy Oses

Dożynki 2014W dniu 24 sierpnia 2014r., rolnicy z naszej parafii i z gminy Kaźmierz uczestniczyli we mszy św. dziękczynnej za tegoroczne zbiory. Mszę w intencji rolników odprawił ks. Maciej Przybylak, któremu asystował ks. diakon Bartłomiej Dolata. Na uroczystość przybyły z wieńcami dożynkowymi delegacje z sołectw i zakładów rolnych. Chleb wypieczony z tegorocznej mąki ks. Maciej odebrał z rąk starostów dożynkowych; p. Katarzyny Milczarek z Kiączyna i p. Leszka Wojciechowskiego z Witkowic. W Eucharystii uczestniczyli również; wójt gminy Kaźmierz dr Wiesław Włodarczak, sekretarz gminy p. Karol Hartwich, wiceprzewodniczący rady powiatu p. Zenon Gałka. Po mszy delegacje z wieńcami udały się w kolorowym korowodzie do hali sportowej przy gimnazjum.

Jerzy Oses

Obraz św. AnnyW sobotę 26 lipca 2014r. nasza parafia obchodziła Odpust ku czci św. Anny naszej drugiej patronki. Uroczystą sumę odpustową o godz.10.00 odprawił i Słowo Boże wygłosił wikariusz z Ostroroga ks. Łukasz Stasiński. W uroczystościach odpustowych uczestniczyli zaproszeni kapłani. Po Eucharystii wierni odmówili Litanię do św. Anny. Po czym wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kaźmierskiej świątyni. Na zakończenie odśpiewano pieśni „Te deum Laudamus” oraz „Boże coś Polskę”.