blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Hej Kolęda, KolędaW niedzielę 28 grudnia 2014r. Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił wszystkich miłośników muzyki i śpiewu do kaźmierskiej świątyni na Chóralny Koncert Kolęd. Świąteczny wystrój kościoła oraz dobra akustyka w murach świątyni sprawiły, że koncert wypadł bardzo atrakcyjnie. Na wstępie słuchaczy i chórzystów powitali proboszcz ks. Krzysztof Musiał i dyrektor GOK Piotr Pospieszny. Przed liczną publicznością zaprezentowały się trzy chóry; "Milenium" z Wronek pod dyrekcją Remigiusza Skorwidera , "Moniuszko" i "Fermata" z Kaźmierza. Oba kaźmierskie chóry wystąpiły pod dyrekcją Waldemara Hermanna.

Jerzy Oses

Żłóbek AD 2014Żłóbek AD 2014Żłóbek AD 2014

Ewangelia wg św. Jana 1, 1

 

Super User

Przyjęcie MinistrantówW niedzielę 23 listopada 2014 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla, tradycyjne święto ministrantów, do grona ministrantów naszej parafii zostali przyjęci: Hubert Borysowski, Mateusz Kalinowski, Piotr Kalinowski, Jakub Sękowski i Krzysztof Stokłos. Ministranci otrzymali błogosławieństwo do godnego pełnienia swoich funkcji w zgromadzeniu liturgicznym oraz złożyli ślubowania prosząc o wstawiennictwo św. Dominika Savio, patrona ministrantów. Nowym ministrantom życzymy wytrwałości, gorliwości i Bożego błogosławieństwa.

Jerzy Oses

Narodowe Święto Niepodległości w Kaźmierzu   Odśpiewaniem Bogurodzicy rozpoczęła się w dniu 11 listopada 2014r. uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. W Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe; kaźmierskich kombatantów, miejscowych szkół, jednostek OSP z naszej parafii oraz zuchy i harcerze. Podczas mszy śpiewał kaźmierski chór im. Stanisława Moniuszki. Kolejnym punktem obchodów święta było spotkanie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu.

Jerzy Oses

Uroczystość Wszystkich Świętych 2014    W dniu 1 listopada 2014 r. uczestnictwem we mszy św. koncelebrowanej na naszym parafialnym cmentarzu oddaliśmy cześć męczennikom za wiarę i wszystkim tym, których kościół uznaje za świętych oraz tym o świętości których wie tylko sam Bóg. Nie wykluczone, że jednym ze świętych jest ktoś z naszej rodziny do świętości bowiem powołani jesteśmy wszyscy. Dlatego też tradycją jest, że co roku w czasie tej uroczystej Eucharystii modlimy się szczególnie za wszystkich zmarłych parafian, których ciała spoczęły na naszej nekropolii.