blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych    W niedzielę 1 marca 2015 r., w Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia również w Kaźmierzu, z inicjatywy naszego proboszcza ks. Krzysztofa Musiała w naszym kościele o godz. 18:00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. We mszy uczestniczyli harcerze 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego i Gromada Zuchowa "Rycerskie Zuchy" oraz reprezentacja kibiców Lecha Poznań (Wiary Lecha). Po Eucharystii harcerze przedstawili prezentacje multimedialne oraz odbył się Apel Poległych Żołnierzy Wyklętych.

Dk Bartłomiej Dolata

Uczmy się od Maryi, słuchać słowa Bożego1 stycznia w Kościele obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Poświęcenie Maryi pierwszego dnia rozpoczynającego się roku ma swoje znaczenie. Matka Jezusa zostaje ukazana ludziom jako najdoskonalsze stworzenie, a zarazem jako pierwsza z ludzi, którzy skorzystali z darów Chrystusa. Pismo św. ukazuje nam Maryję, która zachowuje wszystkie te sprawy i rozważa je w swoim sercu. Maryja powoli poznaje zamysł Boga względem Jej osoby. Maryja, jako Matka Słowa Bożego uczy nas także konkretnie trzech rzeczy: słuchać, przyjmować i rozważać, czyli kontemplować słowo Boże.

Uczmy się od Maryi, słuchać słowa Bożego, które jest dla nas czytane lub które sami czytamy. Wsłuchujmy się w te słowa, one naprawdę posiadają wielką moc. Ostatecznie słuchając Boga: ludzkie słowa zanikają, bo wzrasta słowo Boże – uczy św. Augustyn – przestajemy myśleć tylko po ludzku i rozwiązywać sprawy tylko po ludzku, ale zaczynamy do naszego życia, myślenia wpuszczać Boga i zaczynamy myśleć po Bożemu.

Jerzy Oses

Hej Kolęda, KolędaW niedzielę 28 grudnia 2014r. Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił wszystkich miłośników muzyki i śpiewu do kaźmierskiej świątyni na Chóralny Koncert Kolęd. Świąteczny wystrój kościoła oraz dobra akustyka w murach świątyni sprawiły, że koncert wypadł bardzo atrakcyjnie. Na wstępie słuchaczy i chórzystów powitali proboszcz ks. Krzysztof Musiał i dyrektor GOK Piotr Pospieszny. Przed liczną publicznością zaprezentowały się trzy chóry; "Milenium" z Wronek pod dyrekcją Remigiusza Skorwidera , "Moniuszko" i "Fermata" z Kaźmierza. Oba kaźmierskie chóry wystąpiły pod dyrekcją Waldemara Hermanna.

Jerzy Oses

Żłóbek AD 2014Żłóbek AD 2014Żłóbek AD 2014

Ewangelia wg św. Jana 1, 1

 

Super User

Przyjęcie MinistrantówW niedzielę 23 listopada 2014 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla, tradycyjne święto ministrantów, do grona ministrantów naszej parafii zostali przyjęci: Hubert Borysowski, Mateusz Kalinowski, Piotr Kalinowski, Jakub Sękowski i Krzysztof Stokłos. Ministranci otrzymali błogosławieństwo do godnego pełnienia swoich funkcji w zgromadzeniu liturgicznym oraz złożyli ślubowania prosząc o wstawiennictwo św. Dominika Savio, patrona ministrantów. Nowym ministrantom życzymy wytrwałości, gorliwości i Bożego błogosławieństwa.