blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Obrazek Prymicyjny    W niedzielę 24 maja 2015r. o godz. 12.15 mszę prymicyjną w swojej rodowitej parafii odprawił ks. Bartłomiej Dolata. W Eucharystii uczestniczyli parafianie, którzy najczęściej wspominali ks. Bartłomieja jako małego chłopca. Mały Bartek w wieku kilku lat został zauważony jako pobożne dziecko przez ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. kanonika Zdzisława Potrawiaka. Jak sam wspomina, ksiądz Zdzisław zaprosił go w szeregi ministrantów i pod jego okiem Bartłomiej stopniowo zgłębiał tajemnice naszej wiary. Z czasem Bartłomiej zaczął pobierać nauki gry na instrumentach klawiszowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu pod okiem Dyrektora p. Piotra Pospiesznego.

Jerzy Oses

30. rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Musiała    W dniu 23 maja 2015r. jubileusz 30-lecia otrzymania święceń kapłańskich obchodził proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Przypomnę, że ksiądz Krzysztof pochodzi z Wronek, z parafii pw. Św. Katarzyny. Święcenia otrzymał z rąk Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Jerzego Stroby w czwartek dnia 23 maja 1985 r. Ks. Krzysztof proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu jest od 5 lutego 2008 r. Po mszy św. odprawionej w intencji jubilata parafianie złożyli proboszczowi stosowne życzenia. 

Jerzy Oses

abp Stanisław Gądecki    W czwartek 21 maja 2015 r. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom archidiecezji poznańskiej. Uroczystość, w której uczestniczyli również poznańscy biskupi pomocniczy, bp Grzegorz Balcerek i bp Damian Bryl miała miejsce w bazylice Archikatedralnej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Jerzy Oses

Uroczystości I Komunii Św.    W niedzielę 10 maja 2015r. w naszej parafii, ponad 60 dzieci ( podzielonych na dwie grupy) przystąpiło do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość dla wielu dzieci i ich rodziców należała z pewnością do najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Obecnie obserwujemy wzmożone próby skomercjalizowania, tego ważnego wydarzenia. Dla dzieci ważniejsze stają się prezenty niż świadomość jak wielką łaską od Boga jest możliwość pełnego uczestnictwa w Eucharystii.