blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

30. rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Musiała    W dniu 23 maja 2015r. jubileusz 30-lecia otrzymania święceń kapłańskich obchodził proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Przypomnę, że ksiądz Krzysztof pochodzi z Wronek, z parafii pw. Św. Katarzyny. Święcenia otrzymał z rąk Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Jerzego Stroby w czwartek dnia 23 maja 1985 r. Ks. Krzysztof proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu jest od 5 lutego 2008 r. Po mszy św. odprawionej w intencji jubilata parafianie złożyli proboszczowi stosowne życzenia. 

Jerzy Oses

abp Stanisław Gądecki    W czwartek 21 maja 2015 r. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom archidiecezji poznańskiej. Uroczystość, w której uczestniczyli również poznańscy biskupi pomocniczy, bp Grzegorz Balcerek i bp Damian Bryl miała miejsce w bazylice Archikatedralnej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Jerzy Oses

Uroczystości I Komunii Św.    W niedzielę 10 maja 2015r. w naszej parafii, ponad 60 dzieci ( podzielonych na dwie grupy) przystąpiło do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość dla wielu dzieci i ich rodziców należała z pewnością do najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Obecnie obserwujemy wzmożone próby skomercjalizowania, tego ważnego wydarzenia. Dla dzieci ważniejsze stają się prezenty niż świadomość jak wielką łaską od Boga jest możliwość pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Remigiusz Kaczmarek

150. rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej    17 kwietnia obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej. Z tej okazji nasze sokolnickie „szare urszulanki” odbierały wiele życzeń i wyrazów sympatii. Jednymi z najmilszych i najbardziej sympatycznych były te, przekazane przez przedszkolaki i personel Przedszkola, które same prowadzą jako Zgromadzenie właśnie tu, w Sokolnikach Wielkich. Z kolei 19 kwietnia o godz. 10.00 w sokolnickiej kaplicy odprawiona została jubileuszowa Msza święta. Eucharystii przewodniczył ks. Henryk Wojnar – proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie a w modlitwie wspierał go urszulański kapelan ks. Zdzisław Korcz CR.

Jerzy Oses

Msza św. w intencji Ojczyzny    W piątek 10 kwietnia 2015r. w 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 5. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej grupa parafian wraz z harcerzami i zuchami uczciła ofiary tych tragicznych dla naszej Ojczyzny wydarzeń. Podczas mszy św. odprawionej przez ks. Krzysztofa Musiała w intencji Ojczyzny modlono się również za ofiary obu tragedii. Po Eucharystii harcerze zaprezentowali przygotowaną na tą okoliczność prezentację multimedialną i recytowali wiersze, a po wyjściu ze świątyni złożyli symboliczny znicz pod krzyżem misyjnym. We mszy uczestniczyli także przedstawiciele kaźmierskiej sekcji kibiców Lecha Poznań, których członkowie zawsze uczestniczą w patriotycznych wydarzeniach. Tym razem przypomnieli o sobie wywieszeniem na murze nieopodal kościoła transparentu z napisem „Katyń, Smoleńsk – Pamiętamy”.