blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Janusz Stróżyk

Koncert Kolęd   W niedzielę  22 stycznia 2017 r. w kościele w Kaźmierzu odbył się niezwykle ciekawy koncert kolęd w wykonaniu uczniów sekcji gitarowej z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu, działającej pod kierownictwem Pana Zenona Cioska. Swoje umiejętności gry na gitarze zademonstrowało 19 młodych adeptów. Każde wykonanie było nagradzane gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną widownię.

Jerzy Oses

Złote Gody   W niedzielę 15 stycznia 2017 r. w naszej świątyni została odprawiona msza św. w intencji Jubilatów obchodzących w 2016 roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W czasie Eucharystii małżonkowie odnowili swoje przysięgi małżeńskie, a na zakończenie mszy przyjęli Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia.

Remigiusz Kaczmarek

Festiwal Kolęd    Czas Bożego Narodzenia to okres radości i odrobiny ciepła względem innych ludzi. To także pora, gdzie przynajmniej do 6 stycznia świecą lampki na choinkach, ludzie spotykają się składając sobie życzenia a od kilku lat święto Objawienia Pańskiego kojarzy nam się z pewnością z organizowanymi coraz szerzej Orszakiem Trzech Króli. W naszej wspólnocie gromadzącej się w sokolnickiej kaplicy swą wieloletnią tradycję ma wspólne śpiewanie kolęd. W przeszłości były te śpiewacze spotkania organizowane w różnych terminach i przybierały one różne formy. Od ośmiu lat stałą datą jego organizowania jest dzień 6 stycznia, gdzie mieszkańcy w świątecznym nastroju z chęcią przychodzą do kaplicy, by posłuchać i również pośpiewać nasze znane tradycyjne kolędy jak również nowe – te mniej znane utwory.

Remigiusz Kaczmarek

bp Fortuniak   Przełom starego i nowego roku zawsze jest tym momentem, który oddziaływuje na nas i zmusza do refleksji. W tym szczególnym momencie ludzie wierzący pragną pójść do kościołów, by zrobić rachunek sumienia i przeprosić Pana Boga za grzechy, jakie zdarzyły się w mijającym roku prosząc jednocześnie Go o wsparcie na dalsze dni. W Urszulańskiej kaplicy w Sokolnikach Wielkich ten czas radości a jednocześnie zadumy miał szczególny wydźwięk czego dowodem była osoba ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka; seniora Archidiecezji Poznańskiej, który przyjechał do tej małej wiejskiej świątyni na przełomie 2016 i 2017 roku, by wraz z mieszkańcami okolicznych wsi modlić się i głosić Chwałę Pana.Biskup Fortuniak przybywszy do kaplicy, jak przystało na kapłana zasiadł w konfesjonale.

Jerzy Oses

K.S.M.   Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działającym na terenie całej Polski. Stowarzyszenie pozostaje pod zwierzchnim kierownictwem Konferencji Episkopatu Polski, która czuwa nad jego formacją i działalnością przez generalnego asystenta kościelnego. W swoich ideach, zadaniach i sposobach działania jest kontynuatorem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej, będących częścią Akcji Katolickiej, działających w Polsce do roku 1953, uwzględniając potrzeby obecnej katolickiej młodzieży polskiej. Jak wiemy w tym roku obchodziliśmy w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Przygotowania młodzieży chcącej uczestniczyć bezpośrednio w tym ważnym wydarzeniu miały również miejsce w naszej parafii.