blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla i kończy w wigilię Bożego Narodzenia.. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście.

Jerzy Oses

Niemal w całkowitej ciemności, przy świetle zapalonych na stopniach ołtarza zniczach rozpoczęły się wczoraj tuż po wieczornej mszy św. „Zaduszki Poetyckie”. Nastrój wymuszał na słuchaczach wsłuchanie się w teksty, na które składały się wiersze nawiązujące do naszego pielgrzymowania po ziemi. Poezja, dla której tłem była spokojna muzyka skłaniała nas do refleksji nad swoim życiem. Wiersze dające nadzieję tym, którzy stracili kogoś bliskiego. Teksty wskazujące na pośpiech w naszym codziennym życiu wszak nigdy nie wiemy, kiedy ono się skończy.

Jerzy Oses
Dzięki temu, że mamy w Kaźmierzu porządnych ludzi takich jak pan Stanisław Smoczek, na swoje miejsce powróciła odnowiona tablica nagrobkowa ks. Zygmunta Kemnitza. Na prośbę czy nie dałoby się wyczyścić wspomnianej tablicy pan Stanisław zareagował natychmiast, zabrał tablicę do swojego zakładu i przywrócił jej pierwotny wygląd. Wielkie dzięki !!!