blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Super User

W sobotę 10 stycznia na Mszy Świętej o godz. 18.00 gościliśmy w naszej kaźmierskiej parafii zespół młodzieżowy "Silva rerum" działający przy parafii św. Stanisława BM w Buku. Zespół grał i śpiewał kolędy, a także zajął się oprawą liturgiczną czyli czytania, psalm i części stałe Mszy Świętej (Panie zmiłuj się..., Święty, Święty..., Baranku Boży....).

Super User

Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: "To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?" Jezus mu odpowiedział: "Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe". Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie" (Mt 3, 13-17).

Jerzy Oses

Św. Mateusz opisuje w Ewangelii (Mt 2, 1-12), Pokłon Mędrców ze Wschodu. Za czasów Chrystusa przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię i Persję. Chociaż Św. Mateusz nie podaje liczby owych mędrców to przeważa jednak w tradycji Kościoła liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary.

Jerzy Oses

Piękne jasełka wystawiły w naszym kościele dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. W tym roku tematyka związana z Narodzeniem Chrystusa przeplatała się z wątkami dotyczącymi Powstania Wielkopolskiego. Tak, więc jak to tradycyjnie w jasełkach, mali aktorzy przynieśli w nich wesołą nowinę o Narodzeniu Zbawiciela. Całość wyrażana przy śpiewie kolęd i piosenek religijnych.