blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Św. Mateusz opisuje w Ewangelii (Mt 2, 1-12), Pokłon Mędrców ze Wschodu. Za czasów Chrystusa przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię i Persję. Chociaż Św. Mateusz nie podaje liczby owych mędrców to przeważa jednak w tradycji Kościoła liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary.

Jerzy Oses

Piękne jasełka wystawiły w naszym kościele dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. W tym roku tematyka związana z Narodzeniem Chrystusa przeplatała się z wątkami dotyczącymi Powstania Wielkopolskiego. Tak, więc jak to tradycyjnie w jasełkach, mali aktorzy przynieśli w nich wesołą nowinę o Narodzeniu Zbawiciela. Całość wyrażana przy śpiewie kolęd i piosenek religijnych.

ks. Krzysztof Musiał

   Już przed świętami zakończyliśmy świąteczną akcję pod nazwą „Aniołek”. Inicjatywa, która wyszła od jednej z parafianek była bardzo prosta. Należało wziąć z kościoła aniołka i zrobić komuś paczkę świąteczną złożoną z najbardziej potrzebnych produktów spożywczych. Lista osób, które potrzebują takiej pomocy została stworzona przy pomocy pań i panów sołtysów z wiosek należących do naszej parafii. Oni także pomogli w dostarczeniu gotowych paczek konkretnym osobom. Ofiarność parafian kaźmierskich przerosła nasze oczekiwania. Okazali w tym miejscu dużą wrażliwość na potrzebujących. Paczki były duże i wspaniałe. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym.