blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Wizytacja pasterska w parafii p.w. Narodzenia NMP w Kaźmierzu AD 1970

     Jeszcze w naszej pamięci mamy niedawną wizytację przeprowadzoną w roku 2007 przez abpa Stanisława Gądeckiego myślę jednak, że warto wspomnieć tutaj o podobnej wizytacji, która miała miejsce 29 czerwca roku 1970.Wizytację przeprowadzał ówczesny arcybiskup metropolita poznański Antoni Baraniak. Działo się to za probostwa ks. Jana Kajetańczyka.

ks. Krzysztof Musiał

kamierz pk  Pojawił się długo oczekiwany artykuł o parafii kaźmierskiej w Przewodniku Katolickim!

Można w nim przeczytać wiele interesujących informacji na temat naszej parafii dotyczących jej historii a także teraźniejszości. Wszystko  w otoczeni zdjęć naszego pięknego kościoła. Nie zapomniano także o kaplicy w Sokolnikach. Zachęcam do nabywania jutro po Mszy Świętej.

Super User

 

Dzisiaj 14.02.2009 nasi ministranci zajęli II miejsce na Międzydekanalnym Halowym Turnieju ministrantów w Piłce Nożnej o Puchar Księdza Prepozyta Andrzeja Grabańskiego, który odbył się w Szamotułach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ministrantów z Ostroroga. Naszym chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jerzy Oses

    Zakładam, że większość kaźmierskich parafian wie o tym, iż w szamotulskiej kolegiacie znajduje się słynący na całą okolicę obraz Matki Bożej Pocieszenia "Szamotuł Pani". Wizerunek ten jest ruską ikoną namalowaną według jednego z najbardziej znanych i najpiękniejszych przedstawień Bogurodzicy, Matki Bożej Kazańskiej.

ks. Krzysztof Musiał

imgp1060   W niedzielę 1 lutego na Mszy Świętej o godz. 10.45 ks. proboszcz przyjął do grona przygotowujących się do służby ministranckiej nowego kandydata. Jest nim Adrian Barański. Będzie on przygotowywać się do pełnienia tej zaszczytnej służby przez uczestniczenie co tydzień w zbiórkach dla kandydatów na ministrantów, których jest w naszej parafii obecnie czterech.