blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

    Zakładam, że większość kaźmierskich parafian wie o tym, iż w szamotulskiej kolegiacie znajduje się słynący na całą okolicę obraz Matki Bożej Pocieszenia "Szamotuł Pani". Wizerunek ten jest ruską ikoną namalowaną według jednego z najbardziej znanych i najpiękniejszych przedstawień Bogurodzicy, Matki Bożej Kazańskiej.

ks. Krzysztof Musiał

imgp1060   W niedzielę 1 lutego na Mszy Świętej o godz. 10.45 ks. proboszcz przyjął do grona przygotowujących się do służby ministranckiej nowego kandydata. Jest nim Adrian Barański. Będzie on przygotowywać się do pełnienia tej zaszczytnej służby przez uczestniczenie co tydzień w zbiórkach dla kandydatów na ministrantów, których jest w naszej parafii obecnie czterech.

Jerzy Oses

Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej – obchodzone 2 lutego święto upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa w świątyni jerozolimskiej, zgodnie z prawem Mojżeszowym. Przypadające w 40 dniu od Narodzenia Jezusa w przeszłości nazywane było Oczyszczeniem Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji obchodzone było dawniej jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, obecnie jednak większy akcent położony jest na Osobę Chrystusa, który jest "światłością świata" i "Światłem na oświecenie pogan", i otrzymało nazwę Ofiarowania Pańskiego.

Remigiusz Kaczmarek

zlobek   Kończący się okres Bożego Narodzenia przypomina nam, co należy robić, aby być siewcą Dobrego Słowa. Poprzez chęć śpiewania kolęd (i nie tylko) możemy również uczestniczyć w dziele ewangelizacji. Takie właśnie przesłanie towarzyszy już od kilkunastu lat siostrom Urszulankom, które w swej kaplicy organizują koncerty kolęd. Odbywają się one zawsze w jedną ze styczniowych niedziel. Uczestniczyć w tym dziele mogą wszystkie chętne osoby. Wszakże śpiew łagodzi obyczaje i dodaje nowego ducha człowiekowi podczas jego ziemskiego bytowania.

Super User

Boże Narodzenie nieodparcie wiąże się z pewnymi symbolami i obrzędami. Nawet dzisiaj w dobie rozwoju cywilizacyjnego i ogromnego skoku technicznego, jaki przeżywamy to my ludzie tęsknimy za tym pięknym a wręcz można by rzec magicznym okresem, w którym to okazujemy sobie nawzajem tak wiele ciepła i dobroci. Czy ktokolwiek z nas umiałby sobie wyobrazić wieczór wigilijny bez choinki, opłatka czy pustego miejsca dla niespodziewanego gościa. Nawet Msza Święta zwana Pasterką musi koniecznie być celebrowana o północy, aby poczuć ten specyficzny klimat tych radosnych świąt. I na tym nie kończy się świętowanie i obrzędowość Bożonarodzeniowa.