blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

    Dzisiaj mijają dokładnie 92 lata od pierwszego objawienia się Matki Bożej Różańcowej. W ten właśnie sposób przedstawiła się Maryja dzieciom (trzem pastuszkom) z Aljustrel - dziesięcioletniej Łucji i jej kuzynom: Franciszkowi (9 lat) i jego siostrze Hiacyncie (7 lat). Objawienie zwane Fatimskim miało miejsce 13 maja 1917 roku. Maryja, której los człowieka nie jest obojętny poinstruowała małych pastuszków, jak trzeba się modlić, aby oddalić od świata gniew Boży. Przedstawiając dzieciom wizję piekła i wojen, które miały niebawem dotknąć ludzi poleciła im odmawiać Różaniec by wyprosić pokój na ziemi. Ostatnie z objawień Fatimskich miało miejsce 13 października 1917 i w tym dniu na oczach około 70 tys. ludzi ukazał się tzw. „Cud słońca”.

Jerzy Oses

   Dzisiaj 5 maja 2009 młodzież przeżyła swoje bierzmowanie. 126 osób przystąpiło do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, którego udzielił ks. bp Marek Jędraszewski.

Jerzy Oses

  Czwarta Niedziela Wielkanocna to niedziela Dobrego Pasterza jak również Światowy dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Jeśli chcesz być tak przytulonym przez Jezusa to pomódl się za swoich pasterzy i o nowe powołania.

Jerzy Oses

   Miesiąc maj to dla wielu ludzi najpiękniejszy miesiąc w ciągu całego roku. Nic dziwnego, to właśnie w maju najbardziej rzuca się w oczy piękno naszej ziemi. Wszelka roślinność, a przede wszystkim rozkwitające kwiaty wzbudzają w nas zachwyt. Budząca się przyroda pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Maj kojarzy się też z tak zwaną „majówką”. Na słowo „majówka” większości z nas nasuwają się skojarzenia z dłuższym weekendem, weekendowymi wypadami za miasto lub też wiejskimi zabawami pod gołym niebem. Mało, kto dzisiaj wspomni, że „majówka” to przede wszystkim Nabożeństwo Majowe - nabożeństwo ku czci Matki Bożej, odprawiane w Kościele Katolickim właśnie w miesiącu maju.