blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
ks. Waldemar Bączkowski

lednica m   W sobotę 6 czerwca 40 osobowa grupa młodzieży wyjechała na coroczne spotkanie nad Jeziorem Lednickim. Tam modliliśmy się, śpiewaliśmy, tańczyliśmy. Uczestniczyliśmy także we Mszy Świętej odprawianej przez ks. Prymasa Józefa kardynała Glempa.

Jerzy Oses

  Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi wrażeniami z pięknej uroczystości, w której miałem zaszczyt uczestniczyć w sobotę 23 maja 2009 r. Mam na myśli jubileusz 50 lecia kapłaństwa jezuity o. Zdzisława Pałubickiego, misjonarza, który prowadził rekolekcje w naszej parafii w roku 1977. Zanim jednak opiszę samą uroczystość przybliżę nieco okoliczności, które zaistniały w moim życiu i zadecydowały o tym, iż mogłem uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Otóż przygotowując materiał o Peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii zwróciłem się o kilka szczegółów do o. Zdzisława.

Jerzy Oses

Dzisiaj wspominamy Św. Urszulę Ledóchowską w 70 rocznicę Jej śmierci. Założycielka zakonu Urszulanek Serca Jezusa Konającego. 20 lat temu w roku 1989 relikwie zmarłej w 1939 roku świętej przewieziono z Rzymu do Pniew, gdzie obecnie mieści się Sanktuarium Świętej Urszuli. Tam w każdy czwartek odprawiana jest Msza św. z nowenną do Św. Urszuli z prośbą o Jej wstawiennictwo u Boga. Warto wspomnieć, że do zgromadzenia Urszulanek SJK należą siostry rezydujące w Sokolnikach Wielkich. Święta Urszula Ledóchowska gościła na Sokolnickiej ziemi dwukrotnie.

Więcej na temat Świętej i zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK na stronie >>>

Jerzy Oses

  Ubiegły tydzień w naszej parafii minął pod znakiem dwóch rocznic. We środę parafianie uczcili pierwszą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez ks. Waldemara Bączkowskiego, wikariusza naszej parafii. Co prawda ks. Waldemar rocznicę obchodził 15 maja ale z powodu Jego nieobecności msza św. dziękczynna zamówiona przez Matki Różańcowe odprawiona została we środę 19 maja. Po mszy św. życzenia złożyli kaźmierscy ministranci i parafianie. Natomiast w sobotę 23 maja, dwudziestą czwartą rocznicę święceń kapłańskich obchodził proboszcz parafii ks. Krzysztof Musiał.

Jerzy Oses

10 maja dzieci naszej parafii pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Eucharystii przyjmując Jezusa pod postacią chleba. Teraz, przez cały tydzień - tzw. "biały tydzień" - przychodzą na Mszę Świętą i uczestniczą w nabożeństwie majowym. Módlmy się za nasze dzieci, aby nigdy nie osłabła w nich pierwotna gorliwość Eucharystyczna!