blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Super User

Sporo można by powiedzieć i napisać o pielgrzymowaniu. W czasach współczesnych również technologia pomaga by zobaczyć i posłuchać na bieżąco wszystkiego tego, co dzieje się w pątniczej grupie podczas tej formy oddawania czci Bogu. Lecz to jest tylko technika i obraz może być niewyraźny a wręcz w niektórych momentach zmanipulowany przez osoby nieodpowiedzialne. Lepiej raczej samemu na „żywo” przeżywać takie chwile.

Super User

obraz oltarz Rozpoczęła działalność nowa funkcjonalność na naszej parafialnej stronie internetowej. Jest to skrzynka intencji na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej; Naszej Kaźmierskiej Pani. Każdy może poprosić, aby Maryja wyprosiła mu potrzebne łaski lub podziękować za dotychczas otrzymane. Można to uczynić klikając na napis "Prośby do Matki Bożej Kaźmierskiej"pod obrazem Matki Bożej, który znajduje się w prawej kolumnie i wpisać właściwą treść intencji. Intencje, które będą wpisane do wtorku do godz. 22.00 będą odczytane tego dnia podczas Nowenny. Zapraszam do wspólnej modlitwy w każdy środowy wieczór na godz. 18.00.

Jerzy Oses

We wtorek 8 września w Kościele katolickim obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny patronki kaźmierskiej parafii. Nasze główne uroczystości odpustowe obchodziliśmy w minioną niedzielę 6 września o godz. 12.15. Mszę świętą w intencji parafian podczas uroczystej sumy odpustowej odprawił dziekan szamotulski ks. kan. Zdzisław Błaszczyk. W swoim kazaniu ks. dziekan zwrócił szczególną uwagę na nasz obowiązek stawania w obronie życia.

Jerzy Oses

Chciałbym dzisiaj poruszyć temat dotyczący patronek naszej świątyni, czyli Maryi matki Jezusa i św. Anny matki Maryi i babci pana naszego Jezusa Chrystusa. Zacznę może od św. Anny, bo tak się składa, że odpust tej patronki obchodzimy w naszej parafii jako pierwszy w dniu 26 lipca. O życiu świętej nie wiemy zbyt wiele. Według starych podań święta Anna urodziła się w Judei, a jej rodzinny dom był w Betlejem. Rodzice św. Anny byli potomkami królewskiego rodu Dawida, z tego, co wiemy byli bardzo bogobojni i w swoim środowisku uznawani za ludzi prawych i sprawiedliwych. Anna w wieku lat 24 poślubiła Joachima, który pochodził z rodziny zamożnej. Joachim i Anna uchodzili za rodzinę bardzo religijną.

Jerzy Oses

  W minioną niedzielę 23 sierpnia obchodziliśmy w Kaźmierzu Gminno – Parafialne Dożynki. W naszej świątyni zebrali się rolnicy, którzy podczas uroczystej mszy św. dziękczynnej pragnęli podziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Uroczystej eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Budasz duszpasterz parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bytyniu. W uroczystości obok naszych strudzonych rolników udział wzięli przedstawiciele władz gminnych; Wójt Gminy Kaźmierz Wiesław Włodarczak, Przewodniczący Rady Gminy Kaźmierz Grzegorz Reinholz oraz Starosta Szamotulski Paweł Kowzan.